1. Ana Sayfa
  2. Oyun

CS:GO’da Hile Yapan Bir Kişi 15 Yıl Hapis İstemiyle Yargılanacak

CS:GO’da Hile Yapan Bir Kişi 15 Yıl Hapis İstemiyle Yargılanacak
0

Çoklu oyunculu olarak oynanan CS:GO Dünyanın en fazla çevrimiçi oyuncusuna sahip oyunlardan biri ve bu popülerliği dürüst ve oyundan zevk almak isteyen oyuncuların kimi zaman başına bela olabiliyor. Çünkü popüler olan her oyun gibi CS:GO için de korsan ve zararlı yazılım üretmeyi kendini amaç edinmiş insanların hedefi haline gelebiliyor. Valve hile kullanıcılarını oldukça ağır bir biçimde cezalandırsa da bir takım oyuncular hala hile kullanmakta oldukça istekli ve ısrarcı.

Geçtiğimiz hafta CS:GO‘nun Çin’de ücretsiz olmasının ardından Çin’deki oyuncu kitlesini neredeyse ikiye katlayan CS:GO bir anda popülerliğine popülerlik kattı. Bu fırsatı kaçırmayan Çinli bir korsan yazılım üreticisi CS:GO için neredeyse engellenemez ve anlaşılmazı zor bir hileyi İnternet üzerinden oyunculara para karşılığı satıyordu ki hileci polis tarafından yakalanarak göz altına alındı. Söylentilere göre MR.Pan lakabıyla internette hileyi satan şahıs hali hazırda 4,2 bin kişiye hileyi satmış. Neyse ki hileyi kullanan tüm oyuncular tespit edilip tümünün oyuna erişimi engellenmiş.

 

MR.Pan lakaplı hilecinin bu hileyi üretip internette satarken Çin’in bir çok yasasını çiğnediği ve bu sebeplerden dolayı 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacağı açıklandı. Umarız bu olar tüm ülkelerde emsal olur ve diğer tüm hile ve korsan yazılımcılara savaş açılır.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap