1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Dijital Denge Nedir?

Dijital Denge Nedir?

16

Android 9 ile gelen “Dijital Denge” uygulamasıyla telefonunuzda yaptığınız aktiviteleri öğrenebilirsiniz.


Android 9 ile gelen “Dijital Denge” uygulamasıyla telefonunuzda 1 günde gelen bildirim sayısı, uygulamalarınızı kullandığınız süre, kilit açma sayısı gibi çeşitli istatistikler alabilirsiniz. Dijital Denge ile hayatınızı düzene sokabilir, telefonunuzda yaptığınız işlemlerle ilgili istatistikleri inceleyebilirsiniz. Şimdi detaylı olarak özelliklerine geçelim.

Genel Görünüm

Genel görünümde daire grafiği üzerinde en çok kullandığınız uygulamalar gözükür. Alt kısımda ise bu günün kilit açma sayısı ve telefonunuza toplam gelen bildirim sayısı yer alır. Genel görünüm, en güncel verileri içerdiğinden daire grafiğine tıkladığınızda diğer günlerin verilerini görebilirsiniz.

Genel görünümün alt kısmında kontrol paneli, düşük ışık modu, bildirimleri yönetme, rahatsız etmeyin modu, “uygulama listesinde simgeyi göster” seçenekleri mevcuttur.

Kontrol Paneli

Kontrol panelinde çeşitli istatistikleri inceleyebilirsiniz. Ekran başında kalma süreniz, alınan bildirim sayısı, kilit açma sayısı verileri grafik üzerinde yazar. Alt kısımda ise hangi uygulamanın ne kadar kullanıldığı verileri yer alır. Grafiği sağa veya sola kaydırarak diğer haftaları inceleyebilirsiniz.

Düşük Işık Modu

Düşük ışık modu ayarını yaparak özellikle geceleri telefonunuzu daha rahat kullanabilirsiniz. Bu modu genel görünümde seçenekler arasında bulmanız mümkün.

Uygulama Bildirimleri

Uygulama bildirimleri kısmında uygulamalar yer alır. Siz isterseniz bu bildirimleri bu kısımdan kapatabilirsiniz.

Rahatsız Etmeyin

Eğer geceleri rahatsız olmak istemiyorsanız veya istediğiniz zamanda kullanmak istiyorsanız rahatsız etmeyin modunda istediğiniz ayarları yapabilir ve bu modu gerektiğinde başlatabilirsiniz.

İnceleme

Biz bu uygulamayı Eylül’ün sonunda Android 9.0 sürümüne geçtiğimiz zamandan beri kullanıyoruz. O zamandan beri zaten mevcuttu ve ara sıra istatistik verilerini inceliyorduk. İstatistik verilerini sevdiğimizden her gün buradaki verileri takip ediyoruz. Karşılaştırmalar yapıyoruz. Bu uygulama benim telefon kullanımımı etkilemeyecek fakat o gün neler yaptığımı, hangi uygulamayı ne kadar kullandığımı veya daha fazla istatistik verileri almamı sağlayacak.

İnceleme Puanı 100/100

Bir önceki makalemiz olan Google Play'de 5 Oyun ve Uygulama Önerisi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap