1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Discord sahne özelliği hakkında önemli bir tarih verildi

Discord sahne özelliği hakkında önemli bir tarih verildi
0

Discord sahne özelliği ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Discord tarafından yapılan açıklamada kullanıcılara tarih de verildi.

Discord, son zamanlarda çeşitli güncellemeler yaparak kendi platformunu geliştiriyor. Yapılan güncellemelerden birisi profil arka planına görsel ekleme özelliğiydi. Bunun yanı sıra çıkarma özelliği Discord’a eklenmişti. Discord’a yakın zamanda eklenen özellikler arasında konu açma özelliği yer alıyordu. Kısa süreli sohbetler için böyle bir özellik oluşturulmuştu. Daha önce sahne özelliğini hayata geçiren Discord bu özellik hakkında önemli bir kararı duyurdu.

Windows 11 medya oynatıcısı görüldü, işte yenilikler

Discord sahne özelliği kaldırılıyor, tarih verildi

Öncelikle Discord sahne kanalının ne olduğundan bahsetmek istiyoruz. Clubhouse benzeri bir özellik olan sahne kanalı, topluluk sunucusunda oluşturulan ve dinleyicilerin olup bazı konuşmacıların konuşabildiği bir oda. Bu odada dinleyiciler konuşmacıları dinleyerek sohbete katılabiliyor, bazı bilgiler alabiliyor. Bu kanalı oluşturmak için sunucu üzerinde kanal ekleme kısmına gelip sahne oluşturmayı seçmek gerekiyor.

Discord sahne özelliği

Belki bu özelliği şu ana kadar görüp de kullanmamış pek çok kullanıcı bulunabilir. Discord’un almış olduğu bu karar ile beraber sahne kanalı sisteminin 4 Ekim’de kaldırılacağı duyuruldu. Bu özelliğin şu ana kadar bazı özelliklerde test edildiği ve yapılan testlere göre nasıl sonuç verdiği incelenirken bununla birlikte özelliğin pek çok alanda kullanıldığı da paylaşıldı. Bu özelliğin kaldırılıp geliştirileceğini söyleyen Discord yetkilileri, bu konuda çalışmaların hızlı bir şekilde devam edeceğini ve platformu geliştirme konusunda etkili bir rol oynayacaklarını açıkladı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap