Discord Server Boost Nedir?

Discord’un yeni eklediği özellik sunucu yükseltme özelliği ile neler yapılır? Ne işe yarar? Ne kadar önemlidir?


Discord, yakın zamanda yeni güncelleme ile “Server Boost” yani sunucu yükseltme özelliğini ekledi. Bu özellik ile sunucu sahipleri birçok avantaj kazanacak. Peki bu avantajlar neler? Bu özellik ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Tüm soruları bu içeriğimizde cevaplıyoruz.

Discord Bedava Nitro Dağıtıyor!

Sunucu Yükseltme Olayı Nedir?

Discord, 2 Nitro paketi sunmaktadır. Biri Nitro klasik yani sadece kullanıcının işine yarayacak özellikler, diğeri ise daha üstün bir paket. Klasiğe göre daha pahalı olan bu pakette ek olarak ücretsiz oyunlar ve sunucu yükseltme özelliği de yer almaktadır.

Eğer bu paketi aldıysanız istediğiniz bir sunucuyu seçip yükseltebileceksiniz. Fakat her kullanıcı 1 kez yükseltme işlemi yapabilir. Bunu da unutmayın. Sevdiğiniz bir sunucu var ve gelişmesini istiyorsanızı sunucusunu yükseltebilir, daha kaliteli hale getirebilirsin.

 

Sunucu Seviyeleri Nelerdir?

Artık Discord’da sunucu yükseltme seviyeleri vardır. Bu seviyelere göre sunucuların daha fazla özelliği bulunmaktadır. Öncelikle bu seviyelere ulaşmak için gerekenlerden bahsedelim.

İlk seviyeye ulaşmak için 2 kişinin sunucunuzu yükseltmesi gerekmektedir. 2. seviyede ise 10 kişi, 3. seviyede ise 50 kişinin sunucu yükseltme olayı yapması gerekmektedir. Şu anda 3. seviye en yüksek seviyedir ve bu seviyede en fazla özelliğe sahip olursunuz. Ayrıca bu özelliklerden sunucudaki kullanıcılar da faydalanır, yani sadece sunucuya özeldir.

Seviye 1

 • 100 Emoji Limiti
 • 128 Kbps Ses Kalitesi
 • Hareketli Sunucu İkonu
 • Sıçramalı Arka Plan (Davet Bağlantısı Özelliği)

Seviye 2

 • 150 Emoji Limiti
 • 256 Kbps Ses Kalitesi
 • Sunucu Afişi
 • 50 MB Dosya Limiti

Related Post

Seviye 3

 • 250 Emoji Limiti
 • 384 Kbps Ses Kalitesi
 • 100 MB Dosya Limiti
 • Gösterişli Bağlantı (Davet Bağlantısı Özelleştirme)


Sıçramalı Arka Plan ve Gösterişli Bağlantı Nedir?

Diğer özelliklerin dışında bu 2 özelliği eğer anlamadıysanız burada detaylıca sizleri bilgilendireceğiz. Sıçramalı arka plan, bir kişiye web üzerinden davet attığınızda arka planda görülecek görseldir. Gösterişli bağlantı ise davet bağlantısındaki kodu düzenlemenize yarar.

 

Discord Nitro Nasıl Alınır?

Öncelikle Discord hesabınıza giriş yapınız. Sonrasında alt kısımda yer alan ayar simgesine giriniz. Bu kısımda “Discord Nitro” kısmını göreceksiniz. Bu bölümden Nitro satın alabilirsiniz.

 

Sunucu Nasıl Yükseltilir?

Sunucu yükseltmek için yine aynı sekmeden alt kısımda “Select A Server” butonuna tıklayınız. Bu kısımdan istediğiniz sunucuyu yükseltebilirsiniz.

 

Sunucu Sahipleri Yükseltme Özelliklerine Nasıl Ulaşır?

Sunucunuza girip sunucu ayarlarına giriş yapınız. “Server Boost Status” kısmına girerek sunucu yükseltme durumunuzu inceleyebilirsiniz.

 

Başka Bir Sunucunun Durumunu Öğrenmek

Bunun için farklı bir Discord sunucusuna girin. Sonrasında üst kısımdan “Nitro Server Boost” butonuna tıklayın. Bu sayede sunucunun ne seviyede olduğunu ve ne kadar yükseltildiğini görebileceksiniz.

Mucosoft:

Yorumları Görüntüle (12)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.