1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Disney Plus Türkiye kuruluyor

Disney Plus Türkiye kuruluyor
0

Disney Plus Türkiye ülkemizde resmî olarak kuruluyor. Bunun için Disney firması çeşitli hazırlıklarını tamamlamış durumda.

Disney Plus, aslına bakarsak yabancı ülkelerde hizmet veren bir yayın platformuydu. Son zamanlarda öne çıkan firmanın ülkemize geleceği de ortaya çıktı. Bu bilgi Disney hayranlarını şimdiden heyecanlandırmış durumda.

Tomb Raider ücretsiz hale geldi

Disney Plus Türkiye hizmete giriyor

Günümüzün en büyük medya firmalarından birisi olan Disney, Disney Plus hizmeti ile birlikte internet üzerinden çeşitli medya içeriklerini gösteriyor. Henüz ülkemizde hizmete girmeyen Disney Plus, yakın zamanda ülkemizde hizmete başlayacak. Bunun için RTÜK, başvuru yapan Disney Plus’a 10 yıllık lisans vermişti. Ortaya çıkan bu bilgilerin ardından Disney Plus’ın resmî olarak ülkemizde hizmet göstereceği belli oldu. Bu bilgilere ek olarak ortaya çıkan bir diğer bilgide firmanın özel bir film yapacağı bilgisi de aktarıldı. Buna göre firma Aras Bulut İynemli’nin başrolde oynayacağı bir Atatürk filmi hazırlayabilir.

Disney Plus Türkiye

Ortaya çıkan bir diğer bilgide e-Devlet üzerinde RTÜK şikayet ve beğeni bildirimi uygulamasında firmanın görünüyor olması yer alıyor. RTÜK’ün sağlamış olduğu bu özellik ile birlikte kullanıcılar Netflix ve BluTV gibi platformlar hakkında görüşlerini paylaşabiliyor. Uygulamada artık Disney Plus da yer almaya başladı. Bunun yanı sıra ortaya çıkan bir diğer bilgi de Game of Thrones ve Harry Potter gibi pek çok film ve dizinin yer aldığı bir platformun ülkeye geleceği oldu. Buna göre HBO Max, 2022 yılında Türkiye’ye gelecek ve hizmet sunmaya başlayacak. Disney Plus veya HBO Max’ın fiyatlandırmasının nasıl olacağı henüz bilinmiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap