DLSS desteği yeni güncellemeyle birçok oyuna geldi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

DLSS desteği

NVIDIA tarafından geliştirilen DLSS desteği an itibariyle 100’ün üzerinde oyuna destek sağlandı. Bu destek ile birlikte oyunlar daha akıcı hale geliyor.

DLSS, günümüzün büyük teknolojilerinden birisi olarak yer alıyor. Bunun sebebi oyun performansını arttırarak kaliteden ödün vermiyor oluşu. Kalite kaybı yaşamadan neredeyse 2 kata kadar FPS artışı sağlayan bu teknoloji, oyuncuların memnun bir şekilde kullandığı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. AMD’nin FidelityFX teknolojisi ile benzer özelliklere sahip olan NVIDIA DLSS, yeni güncelleme ile birlikte daha fazla oyun tarafından destekleniyor.

NVIDIA DLAA teknolojisi oyunlara verimlilik katacak

DLSS desteği birçok oyuna eklendi

NVIDIA tarafından geliştirilen ve FPS artışı sağlayan bu teknoloji, düşük çözünürlüğü yükselterek daha kaliteli grafikler sunmasıyla da biliniyor. Markanın yayınladığı yeni güncelleme, oyuncuları daha çok mutlu etmeye başladı. Normalde 80 civarı oyun NVIDIA’nın bir teknolojisi olan DLSS desteğine sahipti. Yeni güncelleme ile birlikte artık 100’ün üzerinde oyun bu desteğe kavuşmuş oldu.

DLSS desteği

Hali hazırda Anno 1800, Call of Duty: Black Ops Cold War, Control, Doom Eternal, Crysis Remastered, Fortnite, Metro Exodus ve Red Dead Redemption 2 gibi birçok oyun bu desteğe sahip. Yeni güncelleme ile birlikte desteğe kavuşan oyunlar arasında Far Cry 6, Diablo II: Resurrected ve Alan Wake Remastered gibi birçok oyun da artık destekleniyor.

NVIDIA, buna ek olarak yeni güncellemenin Windows 11 desteğine de kavuştuğundan bahsediyor. NVIDIA DLSS ile ilgili bir örnek vermek gerekirse No Man’s Sky oyununda DLSS kapalıyken 47 FPS alan oyun DLSS aktif olduğunda 81 FPS sağlıyor. Bu da 2 kata kadar performans artışı anlamına geliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: DonanımTeknoloji

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.