Down Detector Nedir?

Down Detector, sunucular veya web sitelerin bağlantı sorunları mevcut ise raporlayabildiğiniz ve diğer kullanıcıların görebildiği bir sistemdir.


Down Detector ile kullanıcılar ve firma sahipleri, sunucu üzerinde sorun olup olmadığını anlayabilecekler. Eğer web sitesinde veya sunucuda sorun yaşayan kullanıcı var ise bu siteden inceleyerek sorunun sunucuda mı yoksa kendisinde mi olduğunu anlayabilir.

Down Detector sitesine girdikten sonra eğer sunucuda bir sorun var veya bağlanmıyorsa sunucuyu rapor edebilirsiniz. Bu sayede diğer kullanıcılarında bilgilenmesini sağlayabilir ve firma sahiplerinin dikkatini çekebilir.

Raporlanan sunucuların son 24 saatlik grafiğini ve harita üzerinde en çok hangi ülkelerin raporladığını görebilirsiniz. Bu sa size son 24 saatte ne zaman sorun çıktığını ve hangi ülkelerin etkilendiğini gösterir.

10 Popüler Sunucunun Son 24 Saatlik Grafiği

Instagram

Instagram grafiklerini incelediğimizde son 24 saat içinde özellikle akşam saatlerinde yoğun bir rapor yağdığını görmekteyiz. Bu da bu saatlerin yoğun olduğu ile ilgilidir.

Apex Legends

Son zamanlarda çıkan ve popüler olan Online oyun Apex Legends, bu gün 6-8 arasında yaşadığı sorun ile toplamda 8.000’in üzerinde rapor aldığı görülmektedir.

Türk Telekom

Türk Telekom firmasının son 24 saatte ciddi bir rapor almadığı görülmektedir. En çok saat 19 gibi rapor aldığı görülen firma diğer saatlerde hafif raporlar almaktadır.

Discord

Discord sunucularını incelediğimizde son 24 saatte özellikle akşam saatlerinden sonra raporlarda bir artış görünmektedir. Sabaha doğru ise raporların coştuğu görülüyor. Discord yetkilileri konu hakkında büyük bir güncelleme yapıldığını açıklıyor.

Steam

Bir satış mağazası olan Steam’da en çok raporun gece saatlerinde oluştuğu görülmektedir. Dünküne göre daha coşkulu olduğu da dikkatlerden kaçmamaktadır.

Facebook Messenger

Facebook’un sohbet uygulaması olan Messenger’ı incelediğimizde son 24 saatlik grafikte dün sabah saatlerinde yoğun bir rapor verildiği görülmektedir. Sonrasında bir sakinlik olsa da akşam saatlerinde kısa süreli bir rapor trafiği olduğu görülüyor.

Facebook

Facebook, son 24 saatte genel olarak rapor almaktadır. Özellikle akşam ve gece saatlerinde aktiflik görülmektedir. Rapor ortalamasını incelediğimizde günlük 10 civarındadır.

YouTube

YouTube verilerini incelediğimizde özellikle akşam saatlerinde büyük bir rapor çılgınlığı olduğu görülmektedir. Akşam saatlerinde 100’ün üzerinde rapor atılan YouTube sitesinde biz o saatlerde her hangi bir sorun yaşamadık.

Google

Google’ın son 24 saatlik grafikte her saat rapor aldığı fakat dün sabaha göre bu sabah daha fazla raporlandığı görülmektedir. Özellikle akşam saatlerinde rapor alan Google ileriki saatlerde rapor almaya devam etmiş durumda.

Anthem

Geçen ay piyasaya sürülen ve daha oyun çıkalı 1 hafta 1 gün olmuşken bu oyunun aldığı raporlar dikkatlerden kaçmadı. Apex Legends ile yakın saatlerde raporlanan oyun biraz daha uzun süre rapor almış ve toplamda 7.000’e yakın kişi rapor atmıştır.

Bir önceki makalemiz olan Steam'den Alınan Oyun Nasıl İade Edilir? 2019 başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.