Dünyanın en çok oynanan ikinci oyunu açıklandı

Steam platformunda dünyanın en çok oynanan ikinci oyunu resmî olarak açıklandı. Daha yeni çıkmasına rağmen bir anda popüler olması gözlerden kaçmayan bir detay.

Steam, zaman zaman büyük veya küçük çapta oyunların çok popüler olmasına şahit olmuş bir platform. Örneğin Fall Guys, çıktığı günden sonra bir anda dünyanın en çok oynanan oyunları arasına girmişti. Among Us ise çıktıktan yıllar sonra bir anda popüler olmuştu. Bu ay bir oyun daha popülerliğe ulaştı.

Hayatta kalma oyunu Valheim platforma eklendi

Dünyanın en çok oynanan ikinci oyunu Valheim oldu

Bu ayın başında piyasaya sürülen hayatta kalma oyunu Valheim, Steam’de dünyanın en çok oynanan oyunları arasına girdi. Listede ikinci sırada yer almayı başaran oyun CS:GO’yu geride bırakamadı. Kendi anlık oyuncu rekorunu kıran Valheim 500.000’in üzerinde eş zamanlı oyuncu ile oynanırken CS:GO 1 milyonun üzerinde bir anlık oyuncuya sahip.

Dünyanın en çok oynanan ikinci oyunu

Valheim, bu ay çıktığı günden beri milyonlarca kişi tarafından satın alındı. Valheim’i geliştiren 5 kişilik ekip, oyunun bir anda bu kadar popüler olmasını beklemiyordu. Kendi hedeflerinden kat kat daha fazla bir satış sayısına ulaşan ekip, bu başarıdan dolayı mutlu olduklarını belirtiyor.

Valheim oyununun bir anda bu kadar popüler olması oyunun daha büyük bütçeye sahip olmasına sebep olacak. Bu durum hem oyunun daha hızlı gelişmesinde hem de daha güzel bir oyun haline gelmesinde katkıda bulunabilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Hayatta kalma oyunu Valheim platforma eklendi başlıklı makalemizde Hayatta kalma oyunu, NVIDIA GeForce NOW ve Valheim hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.