1. Ana Sayfa
  2. Donanım

Gelmiş geçmiş en hızlı SSD disk hangisi?

Gelmiş geçmiş en hızlı SSD disk hangisi?
0

Gelmiş Geçmiş En Hızlı SSD Disk yakın zamanda Gigabyte tarafından duyuruldu. SSD’ler, geçtiğimiz yıllardan beri popülerliği gittikçe artan ve teknoloji bakımından gelişen bir donanım olarak yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 100 TB SSD duyurulmuştu. Duyurulan bu SSD’nin ardından hedefin 1 PB olduğu açıklanmıştı. Gigabyte ise 8 TB’lık yeni bir SSD duyurarak yüksek bir hıza ulaştı.

Türkiye ortalama internet hızı seviyesini arttırdı

En Hızlı SSD Disk piyasaya çıktı

Gigabyte firmasının ürettiği yeni SSD, dünyanın en hızlısı olarak karşımıza çıkmakta ve güncel teknolojileri kullanmakta. PlayStation 5’in diskinden bile neredeyse 3 kat daha hızlı olan bu disk, saniyede 15 GB’a kadar veri aktarımı sunuyor. Sağladığı hız ile adeta RAM belleklere kafa tutan disk, sanal bellek olarak kullanıldığında bile hızlı bir performans sunabilecek.

Gigabyte’ın yeni geliştirmiş olduğu SSD disk, 8 TB depolama alanı ile birlikte geliyor. Saniyede 15 GB veri aktarımı yapabilen donanım, PCIe 4.0 portundan yararlanarak bu hızlara ulaşabiliyor. Ekran kartı görünümünde yer alan bu diski en verimli şekilde kullanmak için yüksek seviyeli donanımların tercih edilmesi gerekiyor.

Dünyanın en hızlı SSD

Günümüzde normal seviyede yer alan bir NVMe SSD’nin bile birçok uygulamayı ve oyunu hızlı açtığını düşünürsek bu diskin daha çok kurumsal anlamda ve sunucu firmalarında çok işe yarayacağını belirtmekte fayda var. Ek olarak ürün Amazon mağazasında 1899 dolar fiyat ile satılmakta.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 🙂

Yorum Yap