1. Ana Sayfa
  2. Donanım

Düşük Bütçeli Ekran Kartı Tavsiyeleri

Düşük Bütçeli Ekran Kartı Tavsiyeleri
0

Ekonominin, yüksek olduğu zamanlarda bilgisayar toplayacak olanlar için, bir bilgisayarın olmazsa olmaz bileşeni olan ekran kartı tavsiyesi vereceğiz. Ama bu ekran kartı çok performans ve az fiyat özelliği taşıyan ekran kartlarını sizler için yazılı şekilde tavsiye edeceğiz.

1- GT 1030

Bu ekran kartını piyasa da 350 – 400 TL arası bir fiyatta bulabilirsiniz. Tabi markadan markaya, fiyat farkı olması normaldir. Güncel bir ekran kartı olması ve fiyatına göre fiyat konusundaki rakiplerine taş çıkarttığı için listemizin ilk ve en ucuz fiyat performans ekran kartı tavsiyemizdir.

Not : Fotoğraf temsilidir !

 

2-RX 460

Bu ekran kartını  490 – 560 TL arası bir fiyatta bulabilirsiniz. İnternette iyi bir araştırma yaparak daha uyguna getirebilirsiniz, markadan markaya fiyat farkı olur. Bu ekran kartı da fiyatına göre iyi bir ekran kartıdır. Listemizin ilk sırasındaki GT 1030’dan ortalama 140 TL fazla olup, GT 1030’a göre daha fazla performans vermektedir.  Bu ekran kartıda fiyat rakiplerine göre iyi bir ekran kartıdır.

Not : Fotoğraf temsilidir !

 

 

Fiyatlar artık 600 TL üstüne çıkıyor

3- GTX 1050

Bu ekran kartını 600 – 660 TL arasını bir fiyatta bulabilirsiniz. İyi bir piyasa araştırması yaparsanız daha uyguna da getirebilirsiniz. Markadan markaya fiyat farkı olur. 600 TL bütçeniz varsa bu ekran kartı çok iyidir. Tam bir fiyat performans ürünüdür. Listemizin üçüncü ve sonuncu olarak bunu seçme sebebimiz rakiplerine göre ucuz olmasıdır.

Not : Fotoğraf temsilidir !

 

Yukarıda tavsiye ettiğimiz 3 ekran kartı fiyatlarına göre yüksek performans veren ekran kartlarıdır. Bu kartları Çin’den veya piyasa araştırması yaparak, kampanyaları takip ederek daha ucuz bir fiyatla sahip olabilirsiniz.

Yukarıda tavsiye ettiğimiz ekran kartları fiyat performans ürünü olması bizim seçmemizde ki en öncelik nedendir. Bu tarz ürünlere fiyat performans ürünü deriz çünkü ;

A firması ekran kartı üretiyor, B firmasıda üretiyor. A firması 600  TL’ye sattığı ekran kartını B firması hemen hemen aynı özellikte hatta, bazen üst özellikte ortalama aynı fiyata rakip çıkartıyor, kendi ekran kartı daha çok satmış oluyor. Bu sayede kullanıcılar da ucuz fiyata kaliteli sistem toplayabiliyorlar.

Bu tarz sistem için bileşen tavsiyesi isterseniz yorum atarak belirtebilirsiniz !

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap