EA FIFA isim değişikliğine gitme nedenini açıkladı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

EA FIFA isim

EA FIFA isim değişikliğinin sebebini açıkladı. Yıllardır FIFA oyunu olarak bilinen popüler futbol oyununun zorunlu olarak isim değişikliğine gitti.

1993’ten beri FIFA olarak bilinen futbol oyunu, EA Sports tarafından geliştiriliyor. Günümüzde halen geliştirilmeye devam eden bu oyun ile ilgili geçtiğimiz günlerde radikal bir değişikliğe gidilmişti. FIFA olarak anılan oyunun yeni isminin EA Sports FC olacağı duyurulmuştu. KONAMI firmasının PES oyununun ismini eFootball yapmasından sonra böyle bir karar alınması gündeme oturmuştu. Açıklanan nedene göre olayın KONAMI ile alakası bulunmuyor.

Epic Games kampanyası ile bedava oyun alınabilecek

EA FIFA isim değişikliğinin nedeni öğrenildi

EA, aldığı karar ile birlikte FIFA oyununun ismini EA Sports FC olarak geliştirmişti. Bu kararın nedeni resmî olarak açıklandı. Yapılan açıklamayı özet geçmek gerekirse firma, FIFA’nın yüklü miktarda para istediğini söyledi. Yaşanan olaya göre şirket henüz FIFA ile bir anlaşma sağlayamadı. Eğer anlaşma sağlanmazsa resmî olarak oyunun ismi değişime gitmiş olacak. 2012 yılında FIFA ile 10 yıllık lisans anlaşması yapan EA, 2022 yılında bitecek olan anlaşma için kolları sıvadı.

EA FIFA isim

FIFA ile görüşme yapan EA, daha öncesinde lisans ödemesi için 150 milyon dolar olarak anlaşmıştı. FIFA, EA’nın bu işten çok kârlı çıktığını belirterek 150 milyon doların az olduğunu ve yeni anlaşmanın lisans ödemesinin 1 milyar dolar olması gerektiğini savunuyor. EA, böylesine devasa bir farkı görünce FIFA ile anlaşma yapmak yerine yeni bir isim arayışı içerisine girme yoluna koyuldu. Eğer anlaşma sağlanmazsa oyunun ismi değişebilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: Oyun

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.