1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Ekran Görüntüsü Alma Rehberi

Ekran Görüntüsü Alma Rehberi

6a01155c9d646735449a3587d29bae0c-screenshotguide_header

Mojang ekibi, Minecraft oyununda platformlarda nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anlattı. 


Mojang ekibi, Minecraft’ın resmi web sitesinde Minecraft oyununda nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi açıkladı. Yapılan açıklamada birçok platform hakkında bilgi veren Mojang, oyuncuların zorlanmadan ekran görüntüsü almasını sağlamak istiyor. Şimdi rehberimize geçelim:

JAVA Edition

JAVA tabanlı oyunda F2 tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu görüntüleri oyunun kurulu olduğu dizindeki “Screenshots” dizininde bulabilirsiniz. Oyunun varsayılan kurulum dizinine ulaşmak için “%appdata%/.minecraft” dizinine girebilirsiniz.

Windows 10 Edition

Windows mağaza uygulamasındaki Minecraft sürümünü kullanıyorsanız oyunda ekran görüntüsü almak için öncelikle “Windows+G” tuşuna basın. Sonrasında kamera tuşuna basıp çekin. Eğer kısa yoldan çekmek istiyorsanız “Windows+Alt+Print Screen” tuşlarına basın. Otomatik olarak kaydedecektir. Bildirim üzerinden görüntüye ulaşabilirsiniz.

Mac

Shift+CMD+4 tuşlarına aynı anda basarsanız ekran görüntüsü almış olursunuz. Bu görüntüler masaüstünüze kaydedilir.

Xbox One

Aliexpress TR

Xbox tuşuna 2 kez tıklayın. Sonrasında görüntü çekmek için gerekli alanı göreceksiniz. Çektiğiniz görüntüye Xbox Live hesabınızdan ulaşabilirsiniz.

PlayStation 4

Ekran görüntüsü almak için “Paylaş” yani “Share” butonuna tıklayın. Ardından ekran görüntünüzü kaydedebilirsiniz.

Nintendo Switch

Bu platformda çekim yapmak için oyun kumandasının üzerindeki küçük yuvarlak görünümlü tuşa basabilirsiniz. Ardından görüntünüz kaydedilmiş olacak.

iPhone

Giriş ve uyku düğmesine aynı anda bastığınızda ekran görüntüsü kaydedilmiş olacaktır. Görüntüleri fotoğraflarınız veya albümleriniz içerisinde bulabilirsiniz.

Android

Android 4.0’dan sonraki sürümlerde görüntü almak daha kolay. Sadece ses kısma tuşu ile güç tuşuna basılı tutun. Sonrasında fotoğraflarınız arasında görüntüyü bulabilirsiniz.

Android 4.0’dan daha eski sürümlü telefonlarda ekran görüntüsü alma işlevleri farklılık gösterebilir. Eğer yukarıdaki işlev çalışmıyorsa araştırmanız gerekmektedir.

Kindle Fire HD

Android işletim sistemindeki gibi bu sürümde de ses kısma tuşu ile güç tuşuna basarak ekran görüntüsü alıyorsunuz.

PS Vita

PS ile Start butonuna aynı anda bastığınızda ekran görüntüsünü almış olacaksınız. Bu görüntüleri fotoğraflar arasında bulabilirsiniz.

Xbox 360 ve PlayStation 3

Mojang ekibi, bu sürümlerde ekran görüntüsü alma işlevi olmadığını fakat yakında yapılacak yeni güncelleme ile ekran görüntüsü alma işlevi eklenebileceğini belirtti.

Bir önceki makalemiz olan Crackdown 3 Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap