En Çok Arıza Veren Android Tabanlı Telefon Markaları

Geçtiğimiz günlerde sizlerle en çok arızalanan iPhone modellerini paylaşmıştık. Bu kez ise sizlerle en çok en çok arıza yapan Android sistemi kullanan cihaz markalarını paylaşacağız.

Windows Phone işletim sistemine verilen desteğin kesilmesinin ardından Android işletim sistemi iPhone harici tüm telefon markaları için kaçınılmaz hale geldi. Böyle Android de IOS’a karşı oldukça güçlenmiş oldu.

Fakat bir çok insan Android işletim sistemine sahip telefonların bir şekilde çok kolay bozulduğunu veya bozulmaya elverişli olduğunu düşünmekte.

En Çok Arıza Veren Telefon Markaları

Geçtiğimiz günlerde bir araştırma şirketi 2017 yılında en çok arıza yapmış Android Tabanlı telefon markalarının grafiğini halk ile paylaştı.

Tahmin edersiniz ki listenin başında Samsung yer almakta. Raporu yayınlayan şirket bunun sebebini ise Samsung’un her yıl 10’larca yeni telefon modelini piyasaya sürüyor olması olabileceğinden bahsetmekte.

Diğer bir yandan Samsung markasını da Xiaomi markası takip etmekte. Xiaomi markası esasen insanların Çinli telefon algısını kıran markalar arasında yer alıyor. Fakat insanlardan güzel yorumlar almasına rağmen listenin 2. sırasında yer alması bizleri şaşırttı.

Diğer bir yandan ZTE ise çok düşük bir arıza oranıyla sonuncu sırada yer almakta.

En Çok Arızalanan Telefon Modelleri Listesi

Bir önceki makalemiz olan En Çok Arıza Veren iPhone Modelleri Açıklandı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

" Faris Kaya : Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.