1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. En Çok Arıza Veren iPhone Modelleri Açıklandı

En Çok Arıza Veren iPhone Modelleri Açıklandı

En Çok Arıza Veren iPhone Modelleri Açıklandı

Türkiye’de iPhone denildiği zaman, bir kesim iPhoneların batarya problemi olduğunu, bir kesim mobil veri sorunu olduğunu, başka bir kesim ise iPhone modellerinin sorunsuz olduğunu savunacaktır.

Bunun sebebi de insanların şahit oldukları bazı durumlar ve kendi karşılaştıkları kötü deneyimlerdir.

Ayrıca tüm bunların dışında iPhone Modelleri arasında da bazı modellerin diğer modellere göre daha kolay arızalandığı da oldukça fazla dile getirilir. En çok duyulan model ise iPhone 5′lerin hiç arızalanmadığıdır.

Geçtiğimiz günler de ise açıklanan bir rapor ile birlikte hangi iPhone modellerinin hangi oranda arızalandığı belli oldu.

Açıklanan rapora göre iPhone son çıkardığı ‘X‘ modelinde oldukça düşük bir arızalanma oranına sahip. Bununla beraber 8 Plus modeli de aynı şekilde aynı arıza oranına sahip.

Şaşırtıcı bir şekilde iPhone 5s modeli de %5 gibi bir oranla iPhone X ve Plus’ın hemen ardından en az arızalanan model durumunda.

Bunların dışında zirve de ise %22‘lik arızalanma oranı ile iPhone 6 modeli yer alıyor. Onun ardından ise %16 ile iPhone 6s geliyor.

En Çok Arızalanan iPhone Modellerinin Tam Listesi

Yukarıdaki tablodan hangi iPhone modelinin hangi oranda arızalandığını görebilirsiniz.

Yayınlanan raporla birlikte iPhone’un en son piyasaya sürdüğü 2 model olan iPhone 8 Plus ve iPhone X ile düşük bir oran yakalayarak oldukça başarılı bir işe imza atmış gibi gözüküyor.

Fakat iPhone X ve Plus‘ı takip eden telefon modelinin iPhone 5s olması diğer ara modellerinin eleştiri odağı olmasını garantilemiş durumda.

Bu durumla ilgili sizin düşünceleriniz neler?

Yazar Hakkında

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Yorum Yap