En çok kullanılan tarayıcı belli oldu

We Are Social, Türkiye için en çok kullanılan tarayıcı ve diğer tarayıcıların kullanım oranı ile ilgili bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda liderlik şaşırtmasa da bazı tarayıcıların yükselişe geçtiği görüldü.

90’lı yıllarda kamuya açılan ve hızla büyümeye başlayan internet, o zamanlarda elle sayılacak kadar web sitesi içeriyordu. Günümüze geldiğimizde internet çok büyük bir ağa sahip. Kullanıcılar internetten yararlanmak için bir internet tarayıcısı kullanıyor, istediği web sitesine girebiliyor.

Creature in the Well ücretsiz oldu

En çok kullanılan tarayıcı Google Chrome oldu

Türkiye’de en çok kullanılan internet tarayıcılarından ilki pek çok kullanıcının tahmin ettiği gibi Google Chrome oldu. Google Chrome’un Türkiye’deki kullanım oranı %75 iken Google Chrome’u takip eden bir diğer tarayıcı %10 ile Safari oldu. Samsung İnternet %6,3 ile tercih edilen tarayıcılar arasında 3. sırada yer alırken Opera %2,1’lik bir kullanım oranına sahip.

Microsoft Edge’nin kullanım oranı %1,4 iken Firefox %1,2 ve Internet Explorer %0,7’lik bir paya sahip. Tabloda ilginç olan detaylardan birisi bazı tarayıcıların biraz daha yükseliş kaydetmesi ve bazı tarayıcıların düşüşe geçmesi oldu.

Related Post

Dünya genelinde en çok tercih edilen tarayıcılar incelendiğinde Google Chrome %69’luk paya sahip iken Edge %8’e yakın bir oran ile 2. sırada yer alıyor. Listenin devamında Firefox, Internet Explorer, Safari, Opera ve Yandex gibi pek çok internet tarayıcısı yer alıyor.

Mobil internet tarayıcıları arasında da liderliği Google Chrome yakalıyor. %64’e yakın kullanım oranına sahip olan Google Chrome’un yanı sıra Safari %26’lık kullanım oranı ile 2. sırada bulunuyor. Listenin devamında Samsung Browser, QQ, UC Browser gibi tarayıcılar yer almakta.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan YouTube video kalitesi düşüyor başlıklı makalemizde video kalitesi ve YouTube hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.