1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

En İyi 5 Antivirüs Yazılımı

En İyi 5 Antivirüs Yazılımı
0

İnternet hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmasına karşın çok da tehlikeli bir alan. İnternette dolaşırken koruma yazılımı olmadan dolaşmak çok büyük risk ortaya çıkarıyor. Bilgisayarları hedef alan internet korsanlarına karşı bilgisayarları korumak gerekiyor. Bunun için de antivirüs programları devreye giriyor. En iyi antivirüs programları neler? Antivirüs program önerisi için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

En iyi antivirüs programları

Günlük hayatta bilgisayarlarımızı güvende tutmak için antivirüs programları kullanıyoruz. Çok fazla kullanıcı olmasından dolayı da birçok antivirüs programı bulunuyor. Ancak bazı programlar daha başarılı oldukları için çokça tercih ediliyor. Aşağıdaki listede en çok kullanıcıya sahip olan ve bilgisayar korumada en iyisi olan antivirüs programlarını listeledik. Bu programlar arasında size en yakın gelen programı kullanarak bilgisayarınızı koruyabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Windows 10’da Antivirüs Gerekli Mi?

avira-antivirus

Avira Free Antivirüs

Avira’yı birinci sıraya onu kullanan 477 milyon insan taşıyor. Avira’da bulut tabanlı bir güvenlik sistemi var ve kullanıcıların hani virüse maruz kaldığı kayıt altına alınıyor. Bu da demek oluyor bir kullanıcı bir virüse maruz kalınca, o virüs, dünyanın her yanında Avira’yı geçip sistemlere bir daha bulaşamıyor. Hızlı ve kullanıcı dostu olan Avira, karşısına çıkan problemler sabırla çözüyor. Yazılım istenmeyen programları, illegal programları büyük başarıyla sistemlerden uzak tutuyor.

2 Bitdefender
Bitdefener

Bitdefender Antivirus Free Edition

Bazı antivirüs yazılımları size ait her bilgiyi istese de istemeyenler de var. Ayrıca bazı programlar sıkça pop up göndererek kullanıcıları rahatsız edebiliyor. İşte burada Bitdefender devreye giriyor. Hatta onun için antivirüs yazılımlarının ninjası olarak söyleniyor. Bitdefender reklamsız, koruması ücretsiz ve hafif. Ayrıca bilgisayarınızı da yavaşlatmıyor. Bilgisayarınızın günlük işlevini zorlaştırmıyor.

AVG
AVG

AVG Antivirüs Free

AVG de birçok kullanıcı tarafından yıllarca kullanılan bir yazılım. AVG kullanımı basit ve iyi antivirüs yazılımı olarak karşımıza çıkıyor.  Gösterge paneli oldukça sade ve kullanıcı dostu. Üstelik taramalar kolayca yapılıyor ve sizi yormadan kendi işini kendi görüyor. AVG de ücretsiz sahip olunabilecek bir yazılım. Çok uzun zamandır ücretsiz ve hep öyle kalacak gibi görünüyor. Bu ücretsiz yazılım içinde bilgi koruması, internet güvenlik duvarı da bulunmakta.

avast
Avast

Avast Free Anti-Virus

Avast size etkileyiciliği sunuyor. Avast virüslere ve zararlı yazılımlarla durmadan savaşıyor. Ayrıca evinizdeki ağınızı da korumak için bir parola yöneticisi de standart paket içerisinde bulunduruluyor. Avast da yıllardan beridir kendini gösteren bir yazılım. 2000li yılların başında bilgisayar kullanıcıları arasında en yaygın antivirüs yazılımı Avast idi. Şimdi de yukarıları zorlayarak, Avast kendini gösteriyor. Tabi ki de ücretsiz sürümler pro sürümlerden daha esnek olabiliyor. Bu durum sadece Avast için değil her yazılım için geçerli. Sanırız bu durum Avast da daha düşündürücü.

ad-aware
Ad-Aware

Ad-Aware Free Antivirus+

Aware ‘uyanıklık’ anlamına geliyor. Adından da anlaşılacağı üzere Ad-Aware, kullanıcıların daha uyanık bir biçimde cihazlarını kullanmaları için tasarlandı. Artık Ad-Ware tam bir güvenlik yazılımı olarak dosyalarınızı koruyor, casusluk girişimlerine engel oluyor. Eski bir yazılım olmasından dolayı geçen yıllarda kendisini daha da geliştirdi. Basit işleyişi ve kullanıcıya kolay kullanım sunmasıyla dikkat çeken Ad-Aware kullanıcıları tarafından çok seviliyor.

En iyi 5 antivirüs programı yazımız bu şekildeydi. Bilgisayarınızı korumak için bu antivirüslerden birini bilgisayarınıza kurabilirsiniz. İki antivirüs bilgisayarda sağıklı çalışmayacağını hatta bazı virüsleri gözden kaçıracağını unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap