Epic Games 2020 raporları açıklandı

Epic Games 2020 yılı ile ilgili rapor ve istatistikleri kullanıcılar ile paylaştı. Paylaşılan verilerde dikkat çeken pek çok detay yer alıyor.

Bazı kullanıcılar şirketler ile ilgili istatistikleri veya raporları incelemeyi seviyor. Epic Games firması da kullanıcılar için 2020 yılı raporlarını paylaştı. Paylaşılan raporda müşteri sayısı, aktif kullanıcı sayısı, ücretsiz olan oyun sayısı gibi pek çok veri yer alıyor.

Steam raporu oyuncular ile paylaşıldı

Epic Games 2020 raporları kullanıcılar ile paylaşıldı

2020 yılı ile birlikte platformda toplamda 160 milyonun üzerinde kullanıcı bulunuyor. Aralık ayı itibariyle aktif kullanıcı sayısı 56 milyondan fazla oldu. Epic Games Store müşterileri bu yıl içerisinde 700 milyon $ para harcadı. Oyunlarda harcanan miktar ise 265 milyon $ olarak açıklandı. 2020 yılında 103 ücretsiz oyun dağıtılırken ücretsiz oyunlar 749 milyondan fazla kütüphaneye eklendi.

Related Post

Ücretsiz olarak dağıtılan oyunların OpenCritic değerlendirmesinin ortalaması %77 olarak açıklandı. 2020 yılı içerisinde ücretsiz olarak dağıtılan oyunların değeri 2.407 $ olarak açıklandı. Epic Games Store’un Instagram’daki kullanıcısı sayısı 5.5 milyon oldu. Geçtiğimiz yıl Instagram’da %137 takipçi artışı yaşayan Epic Games Facebook’ta %71, Twitter’da %20 takipçi artışı yaşadı.

2020 yılının en popüler oyunları Assassin’s Creed Valhalla, Satisfactory, Fortnite, Snow Runner, Godfall, Borderlands 3, Rocket League, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, GTA V ve Rogue Company olarak açıklandı. 2021 yılı ile birlikte mağazaya istek listesi geliştirmeleri, sosyal özellik düzenlemesi, başarılar ve oyuncu profillerinin eklenmesi düşünülüyor. Bunun yanı sıra daha fazla özelliğin de eklenebileceği belirtiliyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Dandara oyunu ücretsiz oldu başlıklı makalemizde Dandara ve Epic Games Store hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.