Epic Games Mediatonic stüdyosunu alıyor

Epic Games Fall Guys olarak tanınan oyunun sahibi olan Mediatonic ile anlaşma yaptı. Yapılan bu anlaşma ile birlikte Mediatonic Epic Games bünyesine katılıyor.

Daha öncesinde Rocket League oyununun sahibi olan Psyonix’i satın alan Epic Games, oyunu tamamen ücretsiz hale getirerek tüm oyunculara sunmuştu. Oyun sektöründe çalışmalarını sürdüren firma şimdi de Fall Guys: Ultimate Knockout oyunu için çalışmalar yapıyor.

Black Desert ücretsiz olarak yayınlandı

Epic Games Mediatonic stüdyosuna sahip oluyor

Unreal Engine oyun motoru ile kullanıcılara harika bir deneyim sunan Epic Games, oyun sektöründe attığı pek çok adım ile biliniyor. Şimdi de Fall Guys: Ultimate Knockout oyununun sahibi olan Mediatonic ile anlaşma yapan firma, Mediatonic’i kendi bünyesine katmak için satın alma çalışmaları gerçekleştirdi.

Bildiğiniz üzere Fall Guys: Ultimate Knockout oyunu geçtiğimiz yıl piyasaya çıktığından sonra bir anda popülerliğe oturmuştu. Bir süreliğine PlayStation Plus abonelikleri için de ücretsiz hale gelen oyun kitlesini kısa sürede arttırarak oyuncuların severek oynadığı bir oyun haline gelmişti. Oyun artık Epic Games bünyesinde hizmet vermeye devam edecek.

Related Post

Fall Guys oyunu şu anda Epic Games Store mağazasında bulunmuyor fakat anlaşma sağlandıktan sonra gerekli düzenlemelerin ardından Epic Games Store’da oyuna rastlamak mümkün hale geliyor olacak. Bazı kullanıcılar Rocket League’nin ücretsiz olması gibi Fall Guys oyununun da ücretsiz olup olmayacağını merak ediyor. Henüz bu konuda bir karar bulunmuyor fakat Epic Games’in Fortnite ve Rocket League oyunlarının ücretsiz olduğu düşünülürse böyle bir haberin gelmesi veya oyunun indirimli satılması muhtemel olmakta.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Amazon Prime Gaming 2021 Mart oyunları başlıklı makalemizde 2021 Mart, Amazon Prime Gaming ve Ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.