1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Epic Games ve Steam Arasında Savaş Başladı

Epic Games ve Steam Arasında Savaş Başladı

Büyük oyun geliştiricisi Epic Games ile oyun dağıtım platformu Steam arasında büyük bir savaş patlak verdi.

Epic Games ve Steam Arasında Savaş Başladı

Bir süredir oyun geliştiricileri Steam’e karşı bir duruş içinde bulunuyor. Steam de oyun geliştiricilerini sakinleştirmek için oyun satışlarından aldığı komisyon oranını düşürmüştü. Ancak bu durumun düzeltilmesine yetmedi. Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Epic Games, Steam üzerinden satışa çıkması planlanan Metro Exodus’u Steam satışını iptal etti. Epic Games oyunu Epic Games Store üzerinden kullanıcılarla buluşturacak.

Daha önce EA Origin, Battle.Net ve Uplay gibi platformlarla çalışan Epica Games, Fortnite ile birlikte daha da ünlü olmuştu. Fortnite ücretsiz olmasına rağmen büyük bir gelir sağlamıştı.

Aliexpress TR
İlgili Yazı

Fortnite Paraya Para Demiyor

Oyun dağıtıcı platformları ve oyun geliştiricileri arasındaki rekabet kızışıyor. Oyun piyasasının büyümesi ve firmaların pastadan daha büyük pay alabilmeleri için yaptığı yarış devam ediyor. Bu tür rekabetlerin oyun severlerin lehine olduğu kesin. Çünkü bazı firmalar oyun fiyatlarında indirim yapıyor. Hatta ücretsiz dağıtımlar da ara ara gerçekleşiyor.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki makalemiz olan Timings Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap