Euro Truck Similator 2’de Türkiye Heyecanı!

Günümüzün en çok sevilen similatör oyunlarından olan Euro Truck Similator 2‘den beklediğimiz haber sonunda geldi. Türkiye’nin de içinde olduğu DLC paketi bu sene içinde oyuncularla buluşacak.

Daha öncesinde İtalya, Fransa, İskandinavya, Doğu Avrupa ve Baltık ülkelerini içeren DLC’ler yayınlayan Euro Truck Similator 2, Türkiye’deki oyuncuların sabırsızlıkla beklediği o güzel haberi duyurdu. Romanya, Bulgaristan ve Türkiye (Trakya) bölgelerini kapsayan yeni DLC paketi 2019 senesi içinde oyunculara sunulacak. DLC’nin teması ise Karadeniz’e açılan yollar olacak.

DLC hakkında söylenmesi gereken ilk şey, Türkiye haritasının tamamen yer almayacağı. Sadece Trakya bölgesinin yer alacağı DLC’de Romanya ve Bulgaristan’ın tam olarak yer alması bekleniyor. Sadece Trakya’nın yer almasının sebebini de coğrafi konum belirledi. Çünkü Avrupa sınırları İstanbul Boğazı ile sona eriyor. Bu nedenle oyunun en uç noktasının İstanbul Boğazı olması bekleniyor.

Steam üzerinden yapılan duyuru sonrasında oyuncular memnuniyetlerini getiren yorumlar yayınladı. DLC paketinin bu sene sonuna doğru yayınlanmasının planlandığı duyuruldu.

Oyunun geliştiricisi SCS Software, yayınladığı yazıda DLC hakkında şunları söyledi:

Doğal güzelliklerin içindeki küçük köylerden, devasa büyüklükteki İstanbul’a, bu üç ülke de tarihi geçmişleriyle, kendine özgü mimariye sahip ve Romanya’daki Dracula’nın kalesi gibi görülmesi gereken yerler sizleri Karadeniz’e çıkan yollar’da bekliyor olacak.

Bu ülkelerdeki insan yapımı yapıların yanında doğal güzellikleri de oyunumuzda yerini alacak. Bir çok kez yolunuz ormanlara, sahil yollarına ve Transilvanya’da olduğu gibi dağ sıralarına düşecek.

Bir önceki makalemiz olan Antistress ile stres atın! PART 3 başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Burus: Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.