1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Facebook, 5 Milyar İndirmeyi Aştı

Facebook, 5 Milyar İndirmeyi Aştı

Google Play ve Facebook

Facebook, Google Play’de 5.000.000 indirmeyi aşarak Android tarihinde yeni bir rekora imza attı.


Google Play, Android için çeşitli hizmetler içeren bir mağazadır. Hem ücretsiz, hem kampanyalı, hem de ücretli hizmet ve uygulamalar alabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Google Play’de Google uygulamaları Android telefonlarda ön yüklü olduğundan dolayı yükleme sayısı yüksek ve lider konumunda. Facebook, geçtiğimiz yıllarda 1 milyar indirmeyi aşarak Google harici uygulamalar arasında en çok indirilen uygulama olmuştu. Şimdi ise yeni bir rekora imza atan Facebook, 5 milyar indirme ile rekorunu tazeledi ve Google’a daha da yaklaştı. Facebook’un bu önemli rekoru atmasındaki en önemli sebeplerden birisi de bazı telefon firmaları ile anlaşıp telefonda varsayılan uygulama olarak bulundurmasıdır.

Şimdi aklınıza başka bir soru takılacak. Facebook’un popülerliğinin azalmasından bahsedebilirsiniz. Sizler için o verileri de inceledik. Çeşitli istatistik verilerini incelediğimizde Facebook’un halen en fazla kullanılan sosyal medya platformu olduğu görülüyor. Türkiye’de kullanımı azalsa da dünya genelinde çeşitli yerlerde hala aktifliğini korumaktadır.

Ikariam [SOI] TR

Diğer bir veriyi incelediğimizde ise Facebook’un 2.3 milyar aktif kullanıcı ile lider olduğu görülmektedir. Türkiye’de popülerliğini artıran Instagram ise 1 milyar ile sıranın biraz gerisinde kalmıştır. Kısacası Facebook’un neden hala rekor kırdığı ve aktif olduğunu istatistikler doğrultusunda artık daha iyi anlıyorsunuz. 🙂 Fakat diğer bir ilginç nokta ise şu anda Instagram ve Twitter alt sıralarda gözükse de paylaştığımız gönderilerin Facebook’a göre daha fazla etkileşim alması.

Bir önceki makalemiz olan Facebook, Türkiye'ye Ceza Ödedi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap