Facebook akıllı gözlük geliştiriyor

Facebook akıllı gözlük sektörüne girme kararı aldı. Bununla birlikte yıl sonuna kadar piyasaya sürme hedefi bulunan akıllı gözlüklerle alakalı bir sorun var.

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın akıllı gözlük çıkaracağı haberleri ortaya çıkmıştı. İlerleyen zamanlarda piyasaya sürülmesi beklenen Apple Glasses ürününün yanı sıra bir zamanlar Microsoft ve Google firması da bu işe girişmişti. Şimdi de Facebook’un böyle bir fikrinin olduğu görülüyor.

Yeni Android güncellemesi duyuruldu

Facebook akıllı gözlük pazarına giriyor

Facebook, akıllı gözlük pazarına girmek için bazı çalışmalar yapıyor. Firmanın hedefi yıl sonuna kadar akıllı gözlükleri piyasaya sürmek fakat Facebook’un önünde bir engel bulunuyor. Oldukça güzel bir teknoloji olan akıllı gözlük, hayatımızda pek çok şeyi kolaylaştırmış olacak.

Facebook’un çıkaracağı akıllı gözlükler ile birlikte insanları tanımak mümkün hale geliyor fakat yüz tanıma sistemi Facebook’un en büyük sorunlarından birisi haline geldi. Daha öncesinde izinsiz bir şekilde yüz tanıma sistemini kullandığından dolayı yargılanan Facebook, bundan dolayı bu durumun sonuçlarını düşünüyor. Özellikle de her ülkenin ve her eyaletin yasalarının farklı olması da bu sorunu daha çok tetikliyor.

Related Post

Facebook, henüz bu teknolojinin erken aşamada olduğunu belirtirken yüz tanıma sisteminin her ülkeye uygun bir şekilde geliştirileceğini ve bunun için çalışmaların sürdüğünü açıklıyor. Facebook’un yeni akıllı gözlükleri ile birlikte pek çok şey mümkün hale gelecek. Örneğin gözlük takılı iken uzaktaki birine bakınca eğer gizlilik ayarları izin veriyor ise onun kim olduğu hakkında bilgiler sunulacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Huawei Mate X2 fiyatı kullanıcıları şaşırttı başlıklı makalemizde Fiyatı ve Huawei Mate X2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.