Facebook Arayüzünde Büyük Değişiklik

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Facebook’un tasarımında büyük değişiklikler meydana geliyor. Peki yeni Facebook nasıl olacak?


Facebook, 2004 yılında ABD’de kurulan bir sosyal medya sitesidir. Öncelikle üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir platform olan Facebook, daha sonrasında dünyaya yayılarak herkesin erişebileceği bir hale geldi. Özellikle Facebook oyunları oynayanların size bildirim attıklarını ve bu bildirimlerden bıktığınızı hatırlıyor musunuz? Zamanında çok popüler iken şimdileri popülerliğinin bayağı azaldığı görülmektedir. Facebook’ta oyun istekleri bile neredeyse hiç gelmemektedir.

Facebook, ara sıra yaptığı tasarım ve özellik güncellemeleri ile kullanıcılarının tepkisini çekmektedir. Örneğin zaman tüneli güncellemesi geldiğinde birçok kullanıcı tepki göstermişti. Fakat sonrasında herkes alıştı ve normal bir şekilde kullanıma devam edildi.

 

Facebook’tan Yeni Tasarım

Facebook, yaptığı son tasarım ile mavi temadan kurtularak daha sade bir tasarıma geçmeye çalışmış. Fakat sayfa üzerinde birçok şeyin olması da çok sadeleşmediğini fakat tasarım açısından sadeleştiğini göstermektedir. ABD’de kullanıma sunulan özellik yakında diğer ülkelerde de kullanılabilecektir.

 

Neler Yapılmalı?

Yeni sade tasarım benim görüşüme göre güzel olmuş. Fakat sayfa üzerinde birçok özelliğin yer alması performansı ciddi bir şekilde etkilemektedir. Sayfadaki özelliklerin azaltılması ve sadeliğe doğru gidilmesi gerekmektedir. Ayrıca Facebook’un açılış hızı sayfadaki özelliklerin fazla olması sebebiyle gecikmektedir. Bundan dolayı Facebook buna en azından bir ayar sistemi getirmesi gerekmektedir. Kullanıcılar sayfa düzenini bu şekilde istediği gibi yapabilecektir.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.