Facebook çalışanları isyan etti

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Facebook çalışanları isyan

Facebook çalışanları halka açık olarak paylaştığı bir mektup ile adeta isyan etti. Mektupta Facebook çalışanlarının yaşadığı zor durumlar yer alıyor. Bu paylaşımın ardından Facebook sözcüsünden bir açıklama geldi.

Dünyanın en büyük yazılım devleri arasında yer alan Facebook, son zamanlarda birçok skandal ile gündeme geliyor. Daha öncesinde şifreleri düz metin olarak kaydeden ve bu şifrelere ofis çalışanlarının erişebildiğini açıklayan firma, şimdi de yeni bir olay ile gündeme geldi.

Google Fotoğraflar alternatifi uygulamalar

Facebook çalışanları isyan mektubu paylaştı

Facebook’ta içerik kontrolü yapan ekip, açık bir mektup paylaşarak sorun yaşadıklarını dile getirdi. Şirket, çalışanların işe gelmesini istediğini belirtiyor. Çalışanlar ise koronavirüsün yükselişe geçtiği bu günlerde ailelerini de riske attığını belirtiyor. Mektubun devamında bazı ofislerde vakalar görüldüğünü belirten ekip, yönetimin kendi isteklerini yerine getirmediğini açıkladı.

Facebook çalışanları isyan

Bundan dolayı mektup yazmaya mecbur bırakılan ekip, neden ofise gelmeleri gerektiğini de açıkladı. Yapay zekanın yeterince iyi çalışmadığından dolayı ekibi ofise çağıran Facebook, içerik denetimi yapanlar için psikolojik hizmet sunulmadığını da dile getirdi. Mektup yazarları risk ödemesi, esnek çalışma modeli ve psikolojik hizmet istiyor.

Yayınlanan bu mektuptan sonra Facebook sözcüsünden bir açıklama yapıldı. Mektuptaki baı detaylara itiraz eden sözcü, bazı çalışanların evden çalıştığını belirterek çalışanlarına sağlığına ve güvenliğine öncelik verildiği belirtiliyor. Çalışanların en iyi hizmetten yararlanması için refahı da üst seviyede tutan firma, çalışanların sağlık hizmetlerinden de faydalanabildiğini söylüyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.