1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Facebook, hikayeler özelliğini güncelliyor

Facebook, hikayeler özelliğini güncelliyor

Facebook, Instagram, Stories, Hikayeler
12

Son zamanlarda Türkiye’de popülerliği oldukça azalan Facebook, yeni adımlarla platformu canlandırma çalışmalarına devam ediyor. Yakın zamanda gelen hikayeler özelliği yeni bir güncellemeye daha kavuşacak. Bu güncellemeye göre artık çapraz platform desteğini kullanabileceğiz.

 

Facebook, Hikayeler Özelliğine Çapraz Platform Desteği Ekliyor

Facebook, aslına bakarsanız çapraz platform desteğini işletmeler için aktif etmişti. Yani işletmeler bu özelliği uzun bir süredir kullanabiliyordu. Sosyal medya uygulamasında hikayeler özelliğine eklenecek olan çapraz platform desteği ile artık Facebook’ta paylaştığınız bir hikayeyi Instagram’da aynı anda otomatik olarak paylaşabileceksiniz.

Facebook, Instagram, Stories, Hikayeler

Bu yeni özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, Facebook hesabı ile Instagram hesabını birbirlerine bağlamak zorundadır. Bu sayede iki hesabın sana ait olduğunu doğrulamış olacaksın.

 

Hikayeler Özelliği Nedir?

Snapchat uygulaması ile Google, Facebook, Instagram hatta Twitter’ın bile ekleyeceği birçok sosyal medya uygulamasına yayılan hikayeler özelliği, genel olarak 24 saatlik süre içerisinde kalmasını istediğiniz anılarınızı paylaşmak için geliştirilen bir alandır. Bu alana paylaştığınız hikayeler, 24 saat süre geçtikten sonra silinmektedir.

Instagram, hikayeler özelliğini geliştirerek soru ekleme, test çözme, GIF, renkli yazı, ilginç yüzler ve efektler, belirli kişilerin hikayeleri görmesi gibi çeşitli özellikler eklemiştir. İşletmeler için Facebook ve Instagram’da yer alan hikayeler özelliği çapraz platform desteği içermektedir.

Bir önceki makalemiz olan Youtube'ta Videolar Kaç MB Veri Harcar? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap