1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Facebook isim değişikliği yaptı, yeni isim açıklandı

Facebook isim değişikliği yaptı, yeni isim açıklandı
0

Facebook isim değişikliği kararı aldı. Dün yapılan etkinlikte Facebook’un geleceği hakkında çeşitli bilgiler veren Mark, yeni teknolojilerden de söz etti.

Facebook, geçtiğimiz haftalarda hem skandallar ile hem de büyük kesintiler ile gündeme gelmişti. Bu olayların sonrasında şimdi de firmanın yeni bir sistem içerisine girdiği öğrenildi. Firma, yaptığı açıklamada yeniliklerden söz ederken firmanın isminin de değiştiğinden bahsetti.

Twitch kara para aklama olayı ile gündeme düştü

Facebook isim değişikliği yaptı

Facebook, dün akşam yaptığı etkinlik ile birlikte artık şirketin yeni isminin Meta olduğunu duyurdu. Yani bundan sonra artık şirketin ismi Facebook değil, Meta olarak biliniyor olacak. Bunun yanı sıra etkinlikte pek çok şey hakkında bilgi verildi. Bunlardan birisi de geleceğin teknolojisi olarak bilinen metaverse olarak açıklanıyor. Facebook, özellikle Metaverse üzerinde sıklıkla durmuş bulunuyor.

Facebook isim değişikliği

Meta olarak hayatına devam edecek olan şirket, bu ismi neden tercih ettiğini söyledi. Bunun sebebinin Metaverse üzerinde daha çok durulmak istendiği olarak belirtiliyor. Metaverse ile ilgili bazı bilgiler paylaşan Meta şirketi, karma gerçeklik ve sanal gerçekliğin bir arada olacağını duyurdu. Birkaç örnek veren firma, uzaktaki bir arkadaş ile beraber satranç, kart oyunu ve masa tenisi gibi oyunların oynanmasının mümkün olacağını söyledi.

Sanal gerçeklik gözlüğü ile birlikte bu özelliklerin mümkün olacağını belirten şirket, WhatsApp’ın da metaverse içerisinde yer alacağını açıklıyor. Örneğin sanal dünyadayken WhatsApp’tan biri arıyor ve bu şekilde görüşmek mümkün oluyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Yorum Yap