Facebook, Snapchat benzeri uygulama geliştiriyor

Yayınlandığı günden bu yana en popüler fotoğraf ve video paylaşma ortamı olan Snapchat’in özelliklerini birçok yazılım kendine örnek aldı. Bu sefer de Facebook kendi Snapchat’ini üretecek.

Milyonlarca kullanıcıya erişen Snapchat hem lider konumda hem de diğer yazılımlara örnek olmuş durumda. Snapchat’in özelliklerini birçok yazılım kendine uyarladı. Bu yazılımlardan biri de Instagram’dı. Instagram da yakın zamanda yayınladığı güncellemeyle kullanıcıların hikaye oluşturmasına imkan verdi.

Sosyal medyayı yakından takip eden Facebook, Recode olarak geliştirdi uygulamada bir nevi Snapchat mantığı olacak. Fakat Recode, Snapchat’ten daha gelişmiş filtreleme efektleri içeriyor. Bir video ya da fotoğraf gönderildiğinde yanıt süresi kısıtlı olacak. Bu kısıt da 24 saat olacak. Yani özel mesajlarda da hikaye gibi süre olacak.

Bu programı 1.7 milyar Facebook kullanıcılarının hepsi kullanabilecek

İlginizi Çekebilir

Yeni kamera özelliği ana Facebook uygulaması üzerinde ayrı bir mesaj kutusuna sahip olacak. Bu da kullanıcıların fotoğraf ve video göndermek için Messenger uygulamasını kurma zorunluğunu ortadan kaldıracak. Ayrıca video grup konuşları için canlı Facebook Video servisi de kullanılabilecek.

Facebook bu yılın başında Anroid kullanıcılarına canlı yayın desteğini vermişti. Canlı yayınlar da Facebook üzerinde fazlaca popüler oldu.

Şimdilik eldeki bilgiler bu kadar olmasına karşın söyleyebiliriz ki Recode, Snapchat‘in tahtını sallayabilir çünkü Facebook 1.7 Milyar kişinin kullandığı büyük bir oluşum.

Bir önceki makalemiz olan Twitter Video Paylaşım Platformu Vine'ı Kapatma Kararı Aldı (Video Haber) başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Burus: Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.