Facebook Sunucuları Yine Çöktü

Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger dün dünya genelinde uzun bir süre çöküntü yaşadı. Peki neler oldu?


Dün saat 17.00’den sonra Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger’da sunucu sorunları meydana geldi. Kullanıcılar, bazı fotoğrafların görünmediğini belirttiler. Asıl ilginç olan şey ise bu sorunu Facebook ekibinin kısa sürede çözmemesi. Gece saatlerine kadar sorunun olduğuna dair geri bildirim alan Facebook, gece saat 03-04 sularından sonra daha az geri bildirim almaya başladı. Özellikle bazı saatlerde yoğun bir geri bildirim atıldığı gözlemlenmektedir. Yani sorun çözülüp tekrar ortaya çıkmış gibi gözükmektedir.

Bu sorun bizi de etkilemiştir. Özellikle Facebook üzerinde paylaşım yaparken fotoğraf içerikleri gözükmemiştir. Fakat şu anda her şey normal bir şekilde çalışmaktadır. Facebook gibi popüler ve zengin bir şirketin sunucu sorununu kısa sürede halledememesi gerçekten çok ilginç. Saatlerce sunucu sorunu yaşayan Facebook ve uygulamaları, gece saatlerinde sorunu çözüme kavuşturdu.

Sorun Neydi?

Instagram ekibi, bu konuda açıklama yapmasa da 17.00 sularında başlayıp 02.45’te sorunun bittiğine dair bir paylaşım yayınladı. Yani yaklaşık olarak 10 saat kadar bu sorun yaşanmış oldu.

Bir önceki makalemiz olan Google Play'de Kısa Süreliğine Ücretsiz Oyunlar başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.