Facebook’un Logosu Değişiyor

Facebook, sayfasında yaptığı profil fotoğrafı güncellemesi ile Facebook logosunun değişeceğinin sinyalini verdi.


Facebook, Facebook sayfasında yaptığı profil güncellemesi ile Facebook’un yeni logosunun daha açık renkte olacağını ve daha yuvarlak bir şekle bürüneceğini gösterdi. Facebook sayfasının bu gece yaptığı profil fotoğrafı güncellemesi ile Facebook’un logosu da değişecek gibi gözüküyor.

Geçenlerde bahsettiğimiz gibi Facebook mavi temayı bırakıp daha açık ve sade bir tema tercih etmişti. ABD’de kullanılma sunulan yeni tema yakında tüm dünyaya yayılacak. Şimdi ise sayfasındaki profil fotoğrafını değiştirerek yeni bir logoya geçiş yapacağını belli etti. Fakat henüz logo sitenin genelinde kullanılmıyor, sadece Facebook sayfasında mevcut.

Facebook, yeni logo ve tema güncellemesini ne zaman yapacak bilmiyoruz fakat yakın zamanda tüm dünyaya yayılacağını düşünüyoruz.

Logo Hakkında Yorumumuz

Logo, eskisine göre pek değişmemiş, sadece daha oval hale getirilip rengi açık yapılmış. Ben olsam rengini biraz daha açardım. Örneğin şu bağlantıdaki renk olabilir. Yeni tasarım hakkında daha önce de söylediğim gibi tema güzel, içerikler fazla. Ne zaman daha sade ve performans optimize bir tasarım yaparlar ise o zaman daha kaliteli bir hale gelecektir.

Bir önceki makalemiz olan Facebook Arayüzünde Büyük Değişiklik başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

" Mucosoft : ."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.