Factorio oyunu 5 hafta daha erken çıkıyor

Factorio oyunu, beklenenden 5 hafta daha erken çıkacak.

Fabrika kurma ve geliştirme oyunlarına ilgi duyanların severek oynadığı Factorio, her Cuma oyunculara oyun güncellemeleri hakkında bilgiler paylaşır. Yapılan geliştirmeler, nelerin değiştiği, nelerin ekleneceği gibi detaylar bu yazıda belirtilirken oyuncuların da bilgi alması sağlanır. Son Cuma paylaşımında oyuncuları sevindiren bir duyuru açıklandı.

Factorio Oyun İncelemesi

Factorio Oyunu beklenenden 5 hafta erken çıkacak

Fabrika kurma ve geliştirme oyunu, normalde 25 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürülecekti. Fakat yapılan son çalışmalara göre bu tarih 14 Ağustos 2020’ye çekildi. Bunun nedeni olarak Cyberpunk 2077 oyununun 17 Eylül 2020 tarihinde çıkması olduğu açıklandı. Bu da Factorio’nun satışlarını etkileyeceği düşünüldüğü için oyunun 1.0 sürümünün beklenenden 5 hafta daha erken bir tarihte çıkarılması planlanıyor.

Factorio oyunu ekibi, buna ek olarak oyunun daha erken çıkması için heyecanlı olduğunu ve bu yüzden dolayı oyunun daha erken piyasaya sunulması için de Cyberpunk 2077’nin güzel bir bahane olduğunu açıklıyor. Factorio geliştiricileri, 1.0 sürümünün erken çıkması için bazı ana özellikleri 1.0 planı için kaldırdıklarını fakat daha sonraki sürümlerde ekleneceklerini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Ekip, buna ek olarak Factorio oyunu için ana hedeflerinin oyunun bir an önce tamamlanması, fragmanın güncellenmesi ve pazarlama hedeflerinin belirlenmesi olduğunu açıklıyor.

Ekip, son güncelleme ile birlikte grafik arayüzü geliştirmeleri, daha kaliteli grafik dokuları ve yüksek kalite ikonların eklendiğini belirtiyor. Bununla birlikte oyuna yeni bir demo level ekleniyor. Bu da oyuncuların kendini geliştirmesini sağlayacak.

Bir önceki makalemiz olan Steam ücretsiz oyunlar ile kampanyalarına devam ediyor başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.