FidelityFX Super Resolution özellikleri açıklandı

Teknoloji devlerinden biri haline gelen AMD, NVIDIA’nın DLSS teknolojisine rakip olacak FidelityFX Super Resolution özellikleri ile ilgili bir paylaşım yaptı.

Grafik teknolojisi son zamanlarda hızlı bir gelişme kaydediyor. NVIDIA, DLSS teknolojisi ile birlikte oyunculara pek çok özellik sunuyor, performansı arttırıyordu. AMD’den buna karşı bir atak geldi.

GeForce Now üyeleri sevindiren haberi aldı

FidelityFX Super Resolution özellikleri

AMD, NVIDIA’nın DLSS özelliğine rakip olacak bir teknolojiyi geliştiriyor. Yeni teknoloji ile birlikte daha iyi performans, daha kaliteli görüntü almak mümkün hale gelecek. NVIDIA DLSS, kullandığı yapay zeka ile birlikte performansı neredeyse iki katına çıkarmasıyla popüler hale gelmişti. RTX mod açıkken kullanılan DLSS, pek çok oyuncu için harika bir özellikti. Oyuncular yüksek çözünürlükte yüksek FPS alabiliyordu.

Related Post

AMD, geliştirmeye devam ettiği FidelityFX Super Resolution teknolojisi ile birlikte yeni ekran kartlarında bu özelliği sunabilir. AMD’nin sunacağı bu özellik ile birlikte düşük çözünürlükte yüksek çözünürlüğe ulaşmak mümkün olacak. Oyuncular yüksek çözünürlüğe ulaşırken aynı zamanda doku kalitesinin daha yüksek olduğunu ve performans artışının yaşandığını hissedebilecek.

Bu sistem düşük çözünürlüklü monitörlerde görüntü ölçekleme teknolojisi ile yapılsa da yapay zeka teknolojisinin de gelişmesiyle birlikte yüksek grafik kalitesini yaşamak yüksek FPS değerleriyle mümkün hale geliyor olacak. Daha iyi gölgelendirme, daha iyi dokular ve daha iyi keskinlik ile birlikte bu özelliğin henüz ne zaman yayınlanacağı konusunda net bir açıklama yapılmadı. Güncelleme üzerinde çalışmalar sürüyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Uçan taksiler gelecekte yaygınlaşabilir başlıklı makalemizde otonom ve Uçan taksiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.