FIFA oyunu isim değişikliğine gidiyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

FIFA oyunu

FIFA oyunu isim değişikliğine gidiyor. Yıllardır FIFA olarak anılan oyunun yeni ismi artık daha farklı bir şekilde oyuncularla buluşuyor olacak.

FIFA, dünyanın en büyük futbol oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. EA Sports tarafından geliştirilen bu oyun, 1993’ten bu yana yıllık bir şekilde güncellenen ve her sezon yeni kadrolarla oyuncuları karşılayan bir oyun. Daha önce KONAMI, PES oyununun ismini değiştirerek sıfırdan inşa etmiş ve karşımıza eFootball adında yeni oyun çıkmıştı. Oyuncular tarafından hem grafik anlamında hem de özellik anlamında büyük eleştiriler toplayan bu oyun, pek beğenilmemişti. Şimdi de EA cephesinde bazı değişiklikler yapıldığı görülüyor.

PC Building Simulator ücretsiz hale geldi

FIFA oyunu isim güncellemesi yapıyor

Yılların efsanesi FIFA, artık farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor olacak. Bu zamana kadar FIFA ismiyle her yıl yeni güncellemeler yapan ve oyuncuların gönlünde taht kuran bu oyun, yeni ismiyle birlikte farklı bir şekilde karşımıza çıkacak. KONAMI’nin PES oyunu için isim değişikliği kararı almasının ardından EA firmasından da böyle bir karar gelmesi artık oyunların yeni ismiyle anılacağını belirtiyor.

FIFA oyunu

Dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan FIFA için EA daha öncesinde oyunun ismini değiştirip değiştirmeme konusunda kararlı olmadığını söylemişti. Bir süre düşündükten sonra karar verme aşamasına gelen EA, aldığı kararı oyuncular ile duyurarak oyunun yeni adının ne olduğundan söz etti. Yapılan açıklamaya göre FIFA yerine artık EA Sports FC ismi kullanılacak. Böylelikle FIFA oyununda yeni bir dönem başlamış olacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: Oyun

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.