Firefox Gerektiğinde Kullanıcıları Uyaracak

Firefox, yeni özelliği ile artık kullanıcıları gerektiğinde uyaracak. Peki ne yapıldığında bizi uyaracak?


Bildiğiniz üzere kişisel verilerin korunması ve gizlilik kullanıcılar için önemlidir. Çoğu kullanıcı, verilerinin çalınmasını veya hacker grupları tarafından ele geçirilmesini istemez. Bildiğiniz üzere yakın zamanda bir hacker grubu tarafından Instagram’ın bazı kişisel verileri çalınmıştı. Firefox bu konuda güzel bir güncelleme getirdi ve kişisel verilerin korunması hakkında yeni özelliğini duyurdu.

Firefox Sizi Uyaracak!

Firefox, güncelleme ile gelen yeni özelliği sayesinde kullanıcıların verilerinin çalınmaması ve gizlilik sorunu yaşamaması için kullanıcılara gerektiği zaman yani riskli sayfalarda uyarı gönderecek. Bu sayede kullanıcılar daha güvenli bir web deneyimi yaşayacak.

Firefox Monitor Nasıl Kullanılır?

Firefox’un diğer özelliği ise elle kullanabileceğiniz monitör özelliği. Yani güvenlik görevlisi veya gözlemleyici olarak çevirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde yaşanan veri ihlalleri ve hesabınızın güvenliği hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bunun için buradaki bağlantıdan hesabınızı girerek uğradığınız saldırıları gözden geçirebilir, gerekiyorsa önlemlerinizi alabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Türkiye'nin Fiber Altyapı Haritası başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.