Fortnite Dansı Epic Games’in Başına Bela Oldu

Amerikalı Rapçi Milly Fortnite’a dava açmaya hazırlanıyor!

2018 yılına damgasını vuran oyun olan Fortnite büyük oyuncu kitlesi ile ününe ün katmaya devam ediyor. Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite Battle Royale içerisinde bulundurduğu ikonik dans figürleri ile de oldukça konuşulmuştu.

Ancak bu dans figürleri Epic Games’in başını belaya sokacak gibi. Bunun sebebi ise Amerikalı Rapçi Milly Epic Games’e dava açmaya hazırlanıyor olması. Rapçi Milly‘nin iddiasına göre Epic Games, Fortnite‘ta Rapçi’nin dans figürlerini izinsiz bir şekilde kullanıyor.

Rapçi Milly, Epic Games’e ‘Pierce Bainbridge Beck Price & Hecht LLP’nin yasal hizmetlerine’ dayanan bir dava açacağını açıkladı. Dava açılması beklenen dans ilgili dans ise Fortnite‘ta satın alınabilen ve oldukça popüler bir dans türü olan “Milly Rock Dansı”.

Rapçi Milly açıklamasında “Epic Games benim dans figürlerimi oyuna eklerken kesinlikle benden izin almadı. Üstelik benim figürlerimi oyun içerisinde satarak para kazanmaya başladı” ifadelerini kullandı.

Milly Epic Games’e açacağı dava ile yüklü bir tazminat almayı planlıyor.

Milly Rock Dansı

Bir önceki makalemiz olan Euro Truck Similator 2 Baltık DLC'si Çıktı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

" Faris Kaya : Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.