1. Ana Sayfa
  2. Konsol
  3. Fortnite Paraya Para Demiyor

Fortnite Paraya Para Demiyor

Fortnite'ın geliştiricisi Epic Games, oyunun ücretsiz olmasına rağmen 2.4 milyar dolar gelir elde etti.

Fortnite Paraya Para Demiyor

Batte Royal oyun türünde Dünya’nın en çok oynanan oyunlarından biri olan Fortnite, 2018 yılını büyük bir kâr ile kapattı. Oyun ücretsiz olarak oyunculara sunulmasına rağmen, oyun içi satışlarla 2018 yılının geliri toplamda 2.4 milyar dolar oldu. Bu denli büyük başarı diğer oyun firmalarının da dikkatini çekti.

Oyun içindeki envanter satışlarıyla elde edilen büyük gelir ile birlikte görüldü ki, bir oyunun ücretsiz olması da yapımcılarına para kazandırabilir. Twitch’te en çok oynanan oyunlarda zirvede bulunan Fortnite, oyuncularla birlikte yayıncıların da çokça tercih edilmesi sayesinde kitlesini büyüttü. Büyük rakibi PUBG’nin optimizasyon sorunları yaşaması ve yüksek donanım ihtiyacı bulunması Fortnite’ın işine yaradı.

Fortnite PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Swith, Android ve iOS platformlarında oynanabiliyor. Fortnite’ın kitlesi giderek büyürken, diğer oyunların oyuncu sayısını da eritiyor.

Bir önceki makalemiz olan Boom Beach Nasıl Bir Oyun? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap