Gaming in Turkey, Kuveyt’e E-Spor Merkezi Açıyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Türk oyun ve e-Spor ajansı Gaming in Turkey, Orta Doğu’da ki partneri ile Kuveyt’e e-spor merkezi açacağını duyurdu.


Türkiye merkezli oyun ve e-spor ajansı Gaming in Turkey, Orta Doğu’nun oyun ve e-spor ekosistemini geliştirmek amacıyla Future Communications Company ile birlikte Kuveyt’te e-spor merkezi açmak için işbirliğine imza attı.

Yapılan bu anlaşmaya göre Gaming in Turkey, Future Communications Company’nin yeni projesi Rush for Run için oyunu geliştirmek, düzenlemek, markalaştırmak, canlı yayınlar hazırlamak, profesyonel e-spor turnuvaları düzenlemek, pazarlama gibi çeşitli alanlarda geliştirmek üzere stratejik işbirliği yaptı.

 

2020 Hedefi: 1 Milyar 480 Milyon Dolar

152 ülkede 300 milyon oyuncunun ilgi odağı e-sporda 2020 yılında 1 milyar 480 milyon $ gelir elde edilmesi bekleniyor. Araştırma firması olan Newzoo’ya göre MENA’nın oyun pazarı 8 yıllık bir süreçte 1 milyardan 4 milyar $’a çıkması bekleniyor. Yani gelirlerini 4’e katlayabilir.

 

“E-spor Ekosistemi Yeniden Şekillenecek”

Gaming in Turkey, işbirliği konusunda yaptığı açıklamada Rush E-Spor Arena’nın Kuveyt ve tüm Orta Doğu bölgesi için önemli olduğunu, partneri ile birlikte Orta Doğu’daki e-spor ekosistemini yeniden şekillendireceğini ve bu adımın bir başlangıç olduğunu belirtiyor.

 

“Bu Fırsatı İyi Değerlendirmeliyiz”

Future Communications ise bu konu hakkında Kuveyt’teki e-spor takımlarının arttığını vurguladı ve uluslararası alanda rekabet potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Ayrıca Kuveyt’in oyun sektörünü geliştirmek için bu fırsatı iyi değerlendireceklerini açıkladı.

Kategoriler: İnternetOyun

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.