1. Ana Sayfa
  2. Konsol

Geçmiş Yılların Efsanesi “Atari” Yeni Konsol mu Çıkartıyor ?

Geçmiş Yılların Efsanesi “Atari” Yeni Konsol mu Çıkartıyor ?
0

Oyun tarihinin eski ve efsane konsolu “Atari” 1970-90 yılları arasında oldukça popülerdi ve o yıllarda ülkemizde o kadar popülerdi ki her türlü konsola ve oyun cihazına ” Atari ” der olmuştuk. Bu da Atari’nin oldukça büyük bir başarısının ifadesidir. Fakat Atari bir şekilde konsol piyasasından çekilmişti ve ta ki şimdiye kadar sessizliğe bürünmüştü.

Atari son oyun konsolunu 1992 yılında Atari Jaguar adıyla piyasaya çıkardı. Son olarak çıkardığı bu konsol her ne kadar ilk 64 bit konsol olma özelliği taşısa da ne oyun yapımcılarından ne de oyunculardan beklenen ilgiyi görmedi bu da Atari’nin piyasadan çekilmesine yol açan sebeplerden biri oldu.

Fakat geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde “Ataribox” adlı youtube kanalında ilginç bir video yayınlandı. Bu da akıllara ‘ Atari konsol piyasaya geri mi dönüyor? ‘ sorusunu getirdi. Yayınlanan video da sadece bir konsolun kısıtlı görüntüleri gözüküyor ve ardından ‘coming soon’ (Yakında) yazısı çıkıyor. Efsane konsollar arasına adını yazdıran bu konsolun piyasaya geri dönüp dönmeyeceği büyük bir merak konusu fakat “Ateş olmayan yerden duman çıkmaz” sözünü de hatırlatmak isteriz.

İşte yayınlanan o gizemli video;

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap