GeForce Now üyeleri sevindiren haberi aldı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

GeForce Now üyeleri

GeForce Now üyeleri için mutlu eden bir haber paylaşıldı. Haberde yer alan detaya göre kullanıcılar uygun fiyatlı hizmetten devam edebiliyor olacak. Peki bu olay nasıl gerçekleşecek?

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde sunucu kuran NVIDIA, Turkcell ile anlaştığını duyurduktan sonra fiyatları da açıklamıştı. Açıklanan fiyatlar büyük tepki çektikten sonra firma müşterilerini kaybetmemek için yeni bir yol izlese de yeterince başarılı olmamıştı. NVIDIA tekrar karar değişikliği aldı.

Way to Go! ücretsiz oldu

NVIDIA GeForce Now üyeleri isteğe bağlı geçiş yapacak

Daha önce yaptığımız haberde NVIDIA’nın Turkcell ile anlaşma yaptığını ve bu anlaşma sonrasında GAME+ hizmeti üzerinden oyun sunucularını paylaşacaklarını belirtmiştik. Sunucuların Türkiye fiyatı açıklandığında oyuncular hayal kırıklığına uğradı. Çünkü fiyatlar yabancı ülkedeki döviz kuruna göre daha yüksekti. Aylık fiyat 74,90 TL olarak açıklanırken 3 aylık fiyat lansmana özel 149,70 TL olarak yer alıyordu.

GeForce Now üyeleri

Oyunculardan gelen yoğun tepkiler sonrasında NVIDIA firmasından resmî bir açıklama gelmişti. Bu açıklamada küresel çapta GeForce Now hesabına sahip olan oyuncuların Türkiye sunucularına geçeceği fakat 1 yıl boyunca aylık 49,90 TL olarak bu hizmetten yararlanacağı yer almıştı.

Bu açıklamaya rağmen oyuncuların tepkisi dinmedi ve NVIDIA yüksek fiyatların kaldırılacağı konusunda bir açıklama yapmasa da mevcut GeForce Now oyuncularının Türkiye sunucuları dışında Avrupa sunucularında uygun fiyata oynamaya devam edeceği haberi geldi. Yani bu haber ile birlikte NVIDIA fiyat konusunda olmasa da oyuncuları Türkiye’ye aktarma konusunda geri adım attı diyebiliriz.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.