General Mobile, GM 8 İçin Yeni Güncelleme Duyurdu

Hasan Burus tarafından tarihinde yayınlandı

general-mobile-gm-8-icin-yeni-guncelleme-duyurdu

Türkiye’nin en çok kullanılan telefon markalarından olan aynı zamanda bir Türk markası olan General Mobile, GM8 modeli için güzel bir haber duyurdu. General Mobile GM 8 için Android 9 Pie güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile birlikte GM 8’ler daha da hızlı ve işlevsel hale gelecek.

General Mobile GM 8’in özelliklerine baktığımızda Snapdragon 435 işlemcisi, 1440×720 ekran çözünürlüğü ve 5.7 inç ekran dikkati çekiyor. Ayrıca 3075 mAh batarya, 13 megapiksel arka ve ön kamerası bulunuyor. Şu anda 1.299 TL ile satışta olan modele gelen yeni özellikler ise aşağıda.

General Mobile GM 8’de yeni Android 9 özellikleri

Kullanımda olan en güncel Android sürümü olan 9 Pie, General Mobile ile de kullanıma başlandı. Özelliklere bakıldığında ise ilk dikkat çeken detay ise telefon içinde gezinme iyileştirmesi. Artık ekrandan telefon içinde hareketler, menüler daha kolay şekilde yönlendirilebilecek.

Yeni ses kontrol sistemi de daha küçük bir şekilde ekranda beliriyor ve ses kısıp açmak daha kolay hale geliyor. Ses kısma ve yükseltme sesine basıldığında da otomatik olarak “Medya Sesi” ayarı kullanıcının karşısına çıkıyor.

Daha güzel bir uyku için otomatik “Rahatsız Etmeyin Modu” aktif hale geldi. Artık belirlenen saatler içinde telefona bildirim gelmeyecek ve ekran renginde değişim olacak. Ekrandaki değişim beyni daha az rahatsız ederek daha kolay uykuya dalma imkanı verecek.

Ekranda bir yazı okurken metne uzun basıldığında ortaya büyüteç çıkacak. Aynı zamanda son zamanlarda trend olan koyu tema özelliği de GM 8’de yer alacak.

Ekran görüntüsü aldıktan sonra görüntü üzerinde düzeltmeler ve filtreler daha kolay bir şekilde verilebilecek. Uygulamalar ve internet tarayıcılarındaki formlarda otomatik olarak e-postalar ve telefonlar ile şifreler otomatik girilecek.

Ayrıca General Mobile diğer sürümlere ait güncelleme takvimi de yayınlandı.

ModelŞu anki durumGüvenlik güncellemesiSürüm güncellemesi
GM 5Android 7.1Güncelleme desteği bitti.Güncelleme desteği bitti.
GM 5 PlusAndroid 8.0Yakında gelecek.Yakında aynı sürüm için iyileştirme güncellemesi gelecek.
GM 6Android 8.1Güncelleme desteği bitti.Güncelleme desteği bitti.
GM 8Android 9Yakında gelecek.Yakında Android 9.0 gelecek.
GM 8 ProAndroid 8.1 GoYakında gelecek.Yakında Android 9.0 gelecek.
GM 9 ProAndroid 8.1 Go
Android 9 Beta
Yakında gelecek.Yakında Android 9.0 gelecek.

Kaynak: General Mobile


Hasan Burus

Teknoloskop kurucu editörü Hasan Burus, bilgisayar mühendisliği öğrencisi. 5 yıldır teknoloji haberleri yazıyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.