Gerçekçi yüz animasyonu yapmak mümkün hale geldi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Gerçekçi yüz animasyonu

Gerçekçi yüz animasyonu yapmak artık eskisinden daha kolay hale geldi. Yapılan yeni çalışma bu durumu bir adım daha öteye taşıdı.

Grafik teknolojisi, her geçen gün daha da gelişiyor. 70’li yıllarda oyunlar yeni yeni renk kazanırken 80’li yıllarda daha gelişmiş 2 boyutlu oyunlar karşımıza çıktı. 90’lı yıllarda artık 3 boyutlu oyunlar yaygınlaşmaya başlamıştı. 2000’li yıllardan sonra ise oyunlar ve animasyonlar daha gerçekçi bir hale büründü. Her geçen dönemde grafik teknolojileri gelişirken son yapılan bir çalışma bu teknolojinin günümüzde ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

Reddit TikTok rakibi uygulamasını geliştiriyor

Artık gerçekçi yüz animasyonu yapılabiliyor

Unreal Engine, günümüzün en popüler oyun geliştirme, model yapma ve çeşitli araçları kullanma motoru olarak yer alıyor. İsminde Unreal yani “Gerçek Olmayan” ifadesinin geçmesinin sebebi gerçekçi gözükmesi ama aslında gerçek olmaması anlamında. Zaten bu motor ile yapılan birçok oyunun ne kadar gerçekçi durduğu gözler önüne seriliyor. Yakın zamanda Unreal Engine 5 için bir video yayınlanmıştı. Ekip, eskisinden daha gerçekçi grafiklere yer verirken optimizasyon konusunda da önemli adımlar atıyordu.

Gerçekçi yüz animasyonu

Unreal Engine 5 oyun motoru kullanılarak ortaya koyulan yeni bir çalışmaya göre yakın zamanda piyasaya sürülen bu oyun motorunun ne kadar gerçekçi çalışmalara imza atabileceği görüldü. 4K çözünürlüğünde ve 60 FPS bir animasyon ile paylaşılan videoda gerçekçiliğin ciddi seviyede ileriye gittiği görülüyor. Firma, 15 TB boyutunda bir veri tabanına sahip olduğunu açıklıyor. Şimdiden böyle çalışmaların çıkması gelecekte çok gerçekçi oyun ve animasyonların yapılabileceğini ortaya koyuyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.