1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Giyilebilir Cihazlarda Apple Lider !

Giyilebilir Cihazlarda Apple Lider !
0

İnsanlar artık kullandığı her şeyin akıllı olmasını istemekte,sebebi ise işimizi çok kolaylaştırması.Bu yazımızda,akıllı saat firmalarının istatistikleri yayınlandı onları inceliyeceğiz,hangi ürün ne kadar satmış , giyilebilir cihaz pazarı ne durumda ? Gibi soruları yazımızda bulabilirsiniz.

Giyilebilir Cihazlarda Apple Lider !

Çok hızlı yükselişe geçen,ancak sonradan yavaş yavaş düşüş , normalleşme dönemine girmeye başlayan Apple,giyilebilir cihaz pazarında uzun bir aradan sonra yeniden,zirveye oturmuş durumda.

 

Apple giyilebilirApple En Çok satan Serisi 

Canalys’nin yaptığı güncel analize göre, yılın üçüncü çeyreğinde, 4 milyon adet Apple’in üretmiş olduğu,Watch 3 satıldı.Bunda yeni giyilebilir cihaz pazarında,yeni üretilen  Apple Watch Series 3 modellerinin katkısı büyük. LTE destekli Apple Watch Series 3 ise 800 bin satış rakamına varmış. Kullanıcıların , akıllı ve bağımsız çalışan bir saate  daha da ilgi duyduğu belirtiliyor.

 

Listenin ikinci sırasında ise, 3.6 milyon satış yapan Xiomi bulunmaktadır. Xiomi firması, yüzde 21 düşüş yaşadı. Mi Band 2 modelinin halen güncellenmemiş olması, kullanıcıları biraz daha,rakiplerine göre geride bırakıyor. Fitbit modeli ise 3.5 milyon satış ile listenin üçüncü sırasında yer alıyor.

Samsung 800 bin, Huawei’de 900 bine yaklaşık satış yapmış. Giyilebilir cihaz pazarının genelinde,17.3 milyon satış yapıldığı ve yaklaşık olarak pazarda yüzde 2’lik bir düşüş olduğu , belirtliyor.

Samsung’un piyasaya sürmüş olduğu  Gear S3 satışı bu çeyrekte 500 bin civarı biliniyor. Apple ise her 7 tane iPhone 7 / 8 serisi telefon için bir akıllı saat satıyor. Huawei de bu rakam 14’te bir durumunda.Yılın son dönemlerinde kullanıcıların,akıllı saatlere  olan ilgisinin artacağı düşünülüyor. Bu nedenle üretiminde artması bekleniliyor.Diğer akıllı saatler veya fitness bilekliklerinde ise pazarda, çok alım yok. Kullanıcılar bu ürünleri pek tercih etmemektedir. Bu neden ile pazarın çoğunluğunda bir yükseliş beklenmiyor. Yine de her şeyi zaman gösterecektir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap