1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Göktürk Devrinde geçen Türk oyunu: Orkhon The Last Soul

Göktürk Devrinde geçen Türk oyunu: Orkhon The Last Soul
0

Türk yazılım firması RTR Games tarafından geliştirilen ve konusu bakımından Türkiye’de bir ilk olacak Orkhon: The Last Soul duyuruldu. Orta Asya’da Göktürkleri konu edinecek oyun grafikleriyle şimdiden heyecan oluşturuyor.

Göktürk Devri konu edinen oyunda zaman olarak da M.S. 700’lü yıllar duyuruldu. Yani başkenti Ötüken olan ve Türk tarihinde Türk adını isminde yaşatan ilk devlet olan Göktürk Devleti, hikayenin ana konusu olacak. Oyun tarihine bakılacak olursa Göktürk Devleti’nin Kağanı oyunda İlteriş Kağan ya da Ozmış Kağan olacak.

Orkhon: The Last Soul

Adından da anlaşılacağı üzere Orhun Nehri yakınında geçecek oyun Orta Asya’nın zorlu coğrafyasını da içerecek. Ancak oyun birebir tarih üzerine senaryolanmamış. Oyunda kurgu hikayeler yaşayacağız. Aksiyon türünde açık dünyaya sahip olacak oyun Türk tarihini konu ettiği için çok önemli. Çünkü ilk kez Türk tarihi bir Türk firmasıyla birlikte oyunda işlenecek. Ayrıca açık dünyalı olması da üzerinde harcanan emeği yani kaliteyi gösterecek.

Henüz oyun hakkında detaylar belli değil fakat ismi ve ana fikriyle birçok insanı heyecanlandırıyor. Oyun dünyasında kendisinden bir iz görmek isteyen Türk oyuncular için Orkhon: The Last Soul bir ilk olacak. Geliştirici firma oyun hakkında 22 saniyelik bir video da yayınladı. Bu kadar kısacık bir videoda da Türk ezgileri hissetmek mümkün. Ayrıca Orkhon: The Last Soul, Dünya’nın en büyük oyun alışveriş platformu Steam’de de bulunacak.

Bu videoyla birlikte yakın zamanda oynanış videosunun ya yayınlanacağı açıklandı. Ayrıca aşağıdan oyuna ait görselleri de inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap