1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google 2 GBit internet hızı sunuyor

Google 2 GBit internet hızı sunuyor

Google 2 GBit internet hızı
18

Google, paylaştığı yeni açıklamada 2 şehir için 2 GBit internet hızı sunma kararı aldı. Google Fiber ile sağlanacak olan bu hizmet ise oldukça uygun bir fiyata sunuluyor.

Dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında yer alan Google, Google Fiber firmasını kurduğu günden bu yana pek çok geliştirme yaptı. Daha bundan birkaç yıl öncesinde büyük firmaların elde ettiği hızları günümüzde tüketiciler elde edebiliyor. Google, attığı yeni adım ile kullanıcıları sevindirdi.

The Game Awards 2020 oyunları neler?

Google 2 GBit internet hızı sağlamaya başlıyor

Google Fiber, kullanıcılara 1 GBit internet hızı sunan bir hizmet. Yeni projesiyle hedefi 2 GBit internet hızına çıkaran firma, ilk olarak 2 şehirde bu uygulamayı test etmek istiyor. ABD’nin Nashville ve Huntsville şehirlerinde gerçekleşecek olan test aşaması için ekip internet abonelerine gerekli ekipmanları sağlayacak. Bilindiği üzere yüksek hızda internet için Wi-Fi 6 teknolojisi önemli bir yer tutuyor. Google da bu konuda destek sağlıyor olacak.

Google 2 GBit internet hızı

Google Fiber’ın başlatmış olduğu yeni hizmetin fiyatı ise oldukça uygun. 1 GBit internet hizmeti için 70 Dolar ödeyen internet aboneleri, 2 GBit internet hızı için 100 Dolar ödeyecek. Yani 30 Dolar fark ile yüksek internet hızlarına erişmek mümkün olacak. ABD’nin ekonomik durumuna bakıldığında 100 Dolar oldukça uygun bir fiyat. Hizmetin ne zaman diğer bölgelere yayılacağı ise henüz açıklanmadı.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan BluTV ücretsiz olarak halka açılıyor başlıklı makalemizde Amazon Prime Video, BluTV ve Dizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap