Google arama sağlık sistemini geliştiriyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Google arama sağlık

Google arama sağlık sisteminin daha iyi hale gelmesi adına bazı çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar hakkında bazı bilgiler verildi.

Google, günümüzün en büyük arama motorlarından birisi olarak yer alıyor. Her geçen gün daha da büyüyen arama motoru, zaman zaman yapmış olduğu yenilikler sayesinde kendini daha da büyütüyor. Geçtiğimiz günlerde dünya üzerinde yer alan anıtların 3 boyutlu halini aramalarda göstermeye başlayan ve bunu karma gerçeklik ile destekleyen Google, şimdi de sağlık sektörünü geliştirecek bir özelliğe adım atıyor.

Dünya internet kullanımı oranı açıklandı

Google arama sağlık sistemi güncellemesi yapıyor

Google arama, artık eskisinden daha çok işe yarayacak. İnsanlar hasta olduğunda veya bir uzmana danışmak istediğinde Google üzerinden arama yapabiliyor ve bir doktor ile görüşme başlatabiliyor. Bunun yanı sıra randevu alıp o doktor ile konuşabiliyor. Google arama sistemine eklenen yeni özellik, doktorlar ile daha rahat iletişime geçmeyi kolaylaştırıyor. Google, yeni eklediği özellik ile birlikte kişinin ihtiyacı olduğu bir doktoru bulmayı kolaylaştırmış durumda.

Google arama sağlık

Google’a eklenen yeni özelliğe göre artık aramada bir doktor bulmaya çalışırken doktorun hangi dillerde destek verdiği görülebiliyor olacak. Ayrıca doktorun hizmet sunmuş olduğu binada tekerlekli sandalye erişimi olup olmadığı, tedavi koşullarının yeterli olup olmadığı veya sigorta desteğinin bulunup bulunmadığı gibi detaylar Google aramasında belirtiliyor olacak. Bu sayede kullanıcı doktor ve sağlık hizmeti sunan binanın hangi özelliklere sahip olduğunu öğrenebiliyor olacak. Hizmet veren kişi bu bilgileri düzenleyerek Google’da görünmesini sağlayabilecek.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: İnternet

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.