1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google Chrome AdBlock Eklentilerini Kaldırabilir
Trendlerdeki Yazı

Google Chrome AdBlock Eklentilerini Kaldırabilir

En çok kullanılan tarayıcı olan Chrome'da, Google'ın yapacağı güncelleme ile birlikte reklam engelleyici eklentiler kaldırılabilir.

Google Chrome AdBlock Eklentilerini Kaldırabilir

Dünya’nın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome, Google’ın yapacağı bazı değişikliklerle birlikte reklam engelleme eklentilerini geçersiz duruma düşürebilir. Google ise reklam engelleyici eklentileri devre dışı bırakmak istemediğini ancak yapılan değişikliklerin istemeden buna sebep olacağını söylüyor.

Google, Chrome üzerinde bazı hata düzeltmeleri ve güncellemeler yapmayı planlıyor. Bu güncellemeler Chrome’un daha kararlı çalışması, kullanıcı verilerinin gizliliği, güvenlik önlemleri gibi bazı adımları içeriyor. Bu yeniliklerin test edilmesi esnasında da bazı reklam engelleyici eklentilerin reklamları engelleyemediği ortaya çıktı. Aynı zamanda kullanıcı adları ve şifreleri içinde saklayan ve kolay giriş sağlayan eklentiler de çalışmamaya başladı.

Google cephesinden de durumla ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada Google’ın, Chrome üzerinde bütün eklentilerin eksiksiz bir şekilde çalışması için geliştirmelerin yapıldığı aktarıldı. Hali hazırda geliştirilen ve kullanılan eklentilerin değişen Chrome sistemiyle optimizasyonunun %100 olarak yapılmaya çalışıldığı da bildirildi.

Konu hakkında yorumlar yapan uzmanlar da reklam engelleyici eklentilerin engellenmesinin, Google’ın reklam sağlayıcısı olmasıyla bir alakası olup olmadığı üzerinde duruyor. Google her ne kadar reklamları istemeden engellediğini bildirse de inanmayan kesim oldukça fazla.

Reklam engelleyen Chrome ise şu anda Dünya üzerinde kullanımda değil, test aşamasında.

Kaynak: CNET

Bir önceki makalemiz olan Apple iOS 12.1.3 Güncellemesini Yayınladı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hasan Burus

Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum.

Yorum Yap