Google Chrome hız geliştirmesi yapıyor

Google Chrome hız geliştirmeleri yapıyor. Yapılan yeni hız geliştirmeleri ile birlikte Google Chrome %25 oranında daha hızlı hale gelebilir.

Google Chrome, günümüzün en hızlı internet tarayıcılarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Google Chrome, aynı zamanda dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcısı olarak bizlerin karşısında yer alıyor. Böylesine güçlü bir internet tarayıcısının pazar payının büyük bir kısmını elinde bulundurması kendisinin güncellemelere daha fazla önem göstermesini sağlıyor.

Netflix yeni internet sitesi duyurdu

Google Chrome hız devrimi yapıyor

Google Chrome, yapmış olduğu yeni duyuruda internet tarayıcısının daha hızlı olacağından bahsetti. Chrome, her ne kadar günümüzde hızlı bir internet tarayıcısı olsa da kullanıcılar internet tarayıcısının daha hızlı olmasını isteyebiliyor. Çünkü düşük sisteme sahip kullanıcılar Google Chrome’un performansından memnun kalamayabiliyor. Şu anda Google Chrome her ne kadar hızlı bir internet tarayıcısı olsa da firma bunun da üzerine koyarak internet tarayıcısında ciddi bir gelişme yapma kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre Google Chrome %25,8’e kadar daha hızlı olacak. Bu gerçekten çok ciddi bir fark. Özetle ¼ oranında bir hız artışı planlanıyor.

Related Post

Google Chrome, yaptığı açıklamada arka plandaki pencerelerin kaynak tükettiği bu sebeple bu pencerelerin kapatılması gerektiğini açıklıyor. Bu konuda bir çalışma gerçekleştirdiğini söyleyen Google, yapılan çalışma ile beraber %25,8’e kadar hızlı başlatma sağlarken GPU bellek kullanımında %3,1 azaltma sağlanacağı, çökme oranlarının %4,5 azalacağı ve giriş gecikmesinin %3 oranında iyileşeceğini belirtiyor. Yapılacak olan bu çalışmalar sonrasında Google Chrome kullanıcıları daha hızlı ve daha optimizasyonu bir internet tarayıcısı ile karşılaşmaya başlayacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.