Google Chrome kullanıcıları Microsoft’a tepki gösteriyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Google Chrome kullanıcıları

Google Chrome kullanıcıları büyük tepki içerisinde. Son zamanlarda Microsoft’un baskısı bazı Google Chrome kullanıcılarını bezdirmiş durumda.

Google Chrome kullanan kullanıcılar son zamanlarda Microsoft Windows işletim sistemini kullanırken bazı sorunlar ile karşılaşıyor. Bunlardan birisi de Microsoft’un kullanıcılara farklı bildirimler göstermesi. Aslına bakılırsa Microsoft, kullanıcıları çok fazla zorlamıyor fakat son yapılan çalışma tepki çekmiş durumda.

Google arama sağlık sistemini geliştiriyor

Google Chrome kullanıcıları tepkili

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft, Windows işletim sistemi kuran ve Microsoft Edge üzerinden Google Chrome kurmak isteyen kullanıcılara çeşitli uyarılar gönderiyor. Kullanıcılar farklı alanlarda uyarılarla karşılaşabiliyor. Bunlardan birisi aramaya “Google Chrome” yazınca çıkan bildirim. Bir diğer uyarı ise Google Chrome indirme sayfasında yer alıyor. Kullanıcılar bu bildirimler sonrasında Twitter’da tweetler paylaşarak bu durum ile ilgili görsellere yer vermiş bulundu. Haberlere konu olan bu durum ile birlikte Microsoft tepkilerin odağında yer aldı.

Google Chrome kullanıcıları

Microsoft Edge tarayıcısı üzerinden gösterilen bildirimlerden birisinde Microsoft Edge kullanmanın zamandan ve paradan tasarruf olduğu belirtiliyor. Bir diğer uyarıda yapılan açıklamada Microsoft Edge ile Google Chrome’un aynı teknolojiyi kullandığını fakat Edge’nin ek güvenliğinin bulunduğu söyleniyor. Teknoloji ile ilgilenen bir uzman bu yaklaşımın yanlış olduğunu söylüyor. Microsoft Edge’nin güzel bir tarayıcı olduğunu belirten uzman kişi, bu zorlamaların Edge’nin popülerliğinin azalmasına yol açabileceğini düşünüyor. Microsoft, daha öncesinde bu tür tekelleşme olayları sebebiyle gündeme gelmişti, hatta yasal süreçlerle de uğraşmıştı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.