1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Google düşük maliyetli Pixel 3A telefonları ortaya koyuyor!

Google düşük maliyetli Pixel 3A telefonları ortaya koyuyor!

dims

Google, Pixel markasının satışlarına hemen başlama çabası kapsamında bir dizi daha düşük maliyetli akıllı telefon piyasaya sürecek.

Uzun süredir bu telefon hakkında duyurular yapılıyordu. Ve telefon bugün konferansta tanıtıldı. Konferansta Google ev için kamera özelliği olan ilk ses kontrollü akıllı ekranı tanıttı. Bu, önceki modellere göre daha kişiselleştirilmiş özellikler sunarken, kullanıcıların gizlilik ihlalinden dolayı tepki göstermesine yol açabileceği öngörülüyor. Yeni Pixel 3a 399 Sterline mal olurken, ondan daha büyük olan Pixel 3a XL 469 Sterline mal olacak.

Yeni modeller daha pahalı akıllı telefonların birçok özelliğini taşımakta.  Yeni modeller OLED 6.0 inç ekran, Qualcomm Snapdragon 710 ve 4 GB Ram gibi özelliklere sahip ve Android 10 Q sürümü ile karşımıza çıkıyor. Fakat ne yazık ki tek bir selfie kamerasına sahipken, USB Şarj özelliği taşımıyor. Premium sürümlerin aksine 3,5 mm’lik bir kulaklık soketi içeriyor. Ayrıca gövdesi metal veya cam yerine plastikten yapılmış olması üzücü bir durum. Fakat yine de bu telefonun düşük maliyetli olduğunu unutmamalıyız.

Ayrıca bu telefon için bir piyasa yoklaması diyebiliriz. Çünkü bu modeller beğenildiği takdirde 2019’un sonlarında Pixel 4 serisi piyasaya sürülecek. Uygun fiyatlı olduğu için Türkiye’de de piyasaya sürülebilir.

Pazar araştırma firması IDC’ye göre Google, Ekim-Mart döneminde bir önceki yılın aynı altı ayına kıyasla %20’ye yakın Pixel telefon daha sundu. Bununla birlikte, hala küresel akıllı telefon pazarının yalnızca %0.3’ünü oluşturuyor ve 26’ncı en çok satan marka.

Bir önceki makalemiz olan Minecraft'ın Yeni Özelliği mi Geliyor? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap