1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Google Fotoğraflar arama sistemi gelişiyor

Google Fotoğraflar arama sistemi gelişiyor

Google Fotoğraflar arama sistemi

Google Fotoğraflar arama sistemi eskisine göre daha da gelişiyor. Yeni arama sistemi yapılan aramayı kolaylaştırıyor olacak.

Bulut depolama, gelişen bir teknoloji olarak yer alıyor. Geçmişte insanlar verilerini saklamak için yeni bir depolama diski alırdı. Günümüzde ise bu gibi durumlara gerek kalmadı. İnsanlar verilerini güvenli bulut depolama alanlarına yedekleyerek koruyabiliyor. Bu uygulamalardan birisi de fotoğraf ve video saklamayı mümkün kılan Google Fotoğraflar olarak karşımıza çıkıyor.

Google gizlilik seçenekleri gelişiyor

Google Fotoğraflar arama sistemi daha iyi olacak

Google Fotoğraflar, her ne kadar Haziran’dan sonra sınırsız depolama imkanını kaldırıyor olsa da kullanıcılar şimdiden bu imkanı değerlendirebiliyor. Çünkü Haziran’dan önce yedeklenen veriler hesapta durmaya devam edecek. Google Fotoğraflar, bu politikasını değiştirmesinin yanı sıra yeni güncellemelere ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Google Fotoğraflar’ın uygulamaya yeni ekleyeceği özelliklerden birisi arama sisteminin eskisine göre daha gelişmiş olması. Arama sistemine eklenen filtre özellikleri, artık aramanın detaylandırılabilmesini sağlıyor. Bildiğiniz üzere Google Fotoğraflar uygulamasındaki arama sistemi yapay zeka içeriyordu. Örneğin kullanıcı bir nesne aradığında o nesneyi yazarak nesne ile ilgili görsellere ulaşabiliyordu.

Google Fotoğraflar arama sistemi

Yeni filtre özellikleri ile birlikte yapay zeka destekli aramanın yanı sıra bir de filtreleme seçeneği imkanı sunuluyor. Filtreleme seçenekleri arasında yer alan özelliklerden birisi de tür olmakta. Örneğin ekran görüntüsü, video, özçekim ve animasyon gibi seçimler kullanıcılara kolaylık sağlayacak. Bunun yanı sıra kişi filtreleri de bulunuyor. Bir kişiyi arayan kullanıcı kişi filtrelerini kullanarak ayıklama yapabiliyor olacak. Özellik henüz test aşamasında.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Google LaMDA özellikleri ile birlikte duyuruldu başlıklı makalemizde Arama, google ve LaMDA hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap