Google Fotoğraflar kilitli klasör sistemine kavuşuyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Google Fotoğraflar kilitli klasör

Google Fotoğraflar kilitli klasör sistemini tüm kullanıcılara aktif hale getiriyor. Yeni özellik sayesinde klasör kilitlemek mümkün olacak.

Günümüzde internet üzerine veri yedeklemek daha kolay bir hal almaya başladı. İnternet hızının yükselmesi ve verilerin daha hızlı yedeklenmesinin yanı sıra bu verilere hemen ulaşmak da mümkün oluyor. Kullanıcılar Google Fotoğraflar sayesinde daha öncesinde sınırsız bir şekilde fotoğraf ve video yükleyebiliyordu ama artık bu özellik yalnızca Google’a bağlı bazı cihazlarda geçerli. Daha önce getirilen ve şimdi tüm kullanıcılara açılan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Xenobot özellikleri merak ediliyor

Google Fotoğraflar kilitli klasör özelliği yayınladı

Google, geçtiğimiz Haziran ayında yayınladığı duyuruda Google Pixel telefonları için yeni bir özellik sunduğunu açıklamıştı. Kilitli klasör özelliği olarak açıklanan bu özellik ile birlikte Pixel kullanıcıları klasör kilitleyebiliyordu. Yeni özelliğin artık Google Pixel telefonuna sahip olmayan kullanıcılar için de geçerli olduğu belirtildi. Şimdilik bu güncellemenin her kullanıcıda görünmediğini belirtmek istiyoruz. Kademeli bir şekilde diğer kullanıcılara dağıtılıyor. Bu özellik “Yardımcı Programlar” kısmında bulunuyor.

Google Fotoğraflar kilitli klasör

Kilitli klasör özelliği ile birlikte kullanıcılar özel fotoğraf ve videolarını bu klasör içerisinde saklayabiliyor. Cihaz içerisinde oluşturulan bu klasör kilitli olduğu için içerisindeki içerikler paylaşılamıyor, buradaki içeriklerin ekran görüntüsü alınamıyor veya ekran kaydı yapılamıyor. Bu şekilde bir güvenlik önlemi alan yazılım, kullanıcıların kişisel verilerine önem göstermeye çalışıyor. Az önce de belirttiğimiz gibi özelliğin tam olarak ne zaman herkese ulaşacağı bilinmiyor fakat zamanla diğer kullanıcılara da yayılacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.